ΦόρουμΗμερολόγιοΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΣύνδεσηΕγγραφή
Πρόσφατα Θέματα
» The Mortal Instruments
Παρ Oct 24, 2014 4:46 pm από evi

» Η Επιλογη(The selection)-Κιρα Κας
Πεμ Oct 23, 2014 11:25 pm από EliRose

» xrysanthi's Blog
Τετ Oct 22, 2014 8:01 pm από xrysanthi

» Mackenzie Foy
Τετ Oct 22, 2014 7:05 pm από xrysanthi

» The Dark Artifices_Cassandra Clare
Τετ Oct 22, 2014 2:44 pm από evi

» Camp X-Ray (2014)
Τρι Oct 21, 2014 10:11 pm από Vanina

» Vampire Diaries - TV Series
Τρι Oct 21, 2014 5:06 pm από AspaKorth

» Πενήντα Αποχρώσεις Του Γκρι - The Movie
Τρι Oct 21, 2014 12:26 am από $ofi@ + Edward

» Kristen Stewart
Σαβ Oct 18, 2014 7:19 pm από Vanina

» The Mortal Instruments: City Of Bones - The Movie
Πεμ Oct 16, 2014 2:56 pm από evi

Οκτώβριος 2014
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Quote of the Week
"That’s Edward. He’s gorgeous, of course, but don’t waste your time. He doesn’t date. Apparently none of the girls here are good-looking enough for him."
Jessica Stanley, Twilight
Share | 

Ο Δρομος της Καρδιας σου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down 
Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων
Τόπος: οπου ειναι κι ο ΡΟΜΠ!!!
Αριθμός μηνυμάτων: 2245
Registration date: 03/06/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Σαβ Sep 18, 2010 4:36 pm

Kαθομασταν στην πλατεια κρατωντας μπυρες στα χερια μας.Εγω κι ο Κωστης δεν ειχαμε ανταλλαξει κουβεντα καθ ολη τη διαρκεια της διαδρομης.Ηξερα πως πισω απο αυτην τη σιωπη κατι κρυβοτανε..."Πες το Κωστη...Αφου ξερω οτι στο τελος θα το κανεις"
"Τα χεις μπερδεψει πολυ τα πραγματα!Θελεις την Ηλεκτρα και πηγαινεις με την Ερρικα!Γιατι το κανεις αυτο?"
"Σου το ξαναλεω για τελευταια φορα.Για την Ηλεκτρα δε νοιωθω τιποτα παραπανω...Ναι ειναι ωραια κοπελα αλλα ως εκει!Με την Ερρικα απλα φροντηζω να εχουν ενδιαφερον τα βραδια μου...Σε καλυψα?"
"Καθολου!Αφου τη θελεις και φαινεται!Γιατι το αρνησε?"
"Και να τη θελω αλλαζει κατι?Εκεινη εχει ματια μονο για τον Ακη!Δεν τους βλεπεις?"Η ζηλια εκαιγε μεσα στο στηθος μου καθως προφερα τις τελευταιες λεξεις!
"Εσενα θελει!Ποσο βλακας μπορει να σαι για μην το καταλαβαινεις?"
"Απο που το συμπερενεις αυτο?"
"Απο τον τροπο που σε κοιταει!Μονο εσενα κοιταει ετσι!Κανεναν αλλον!Και...."
"Και?"
"Την ειδα εκεινο το βραδυ που ηρθε στο δωματιο.Ηταν μεθυσμενη..."
Τα πατια μου ανοιξαν διαπλατα!Πως ειχε συμβει κατι τετοιο?"Πως την ειδες?"
"Ερχομουν για να παρω τα τσιγαρα μου που ηταν αφημενα στο κομοδινο μου και την ειδα!Τι συναιβει εκεινο το βραδυ μεταξυ σας?"
"Τιποτα το ιδιετερο...Το σταματησα οσο κι αν την ηθελα!Εκεινη τη στιγμη παλευα με το σωστο και το λαθος..."
"Τα πραγματα ειναι σοβαρα...Δεν τη βλεπεις σαν την οποιαδηποτε!"
"Οχι...Αλλα δεν εχει σημασεια!Μετα απο εκεινο το βραδυ ουτε να με κοιταξει δε θελει..."Στις τελευταιες λεξεις δραπετευσε ενας βαρης αναστεναγμος...
"Αυτος δεν ειναι ο Αλεξ που γνωριζω!"
"Ουτε εγω δεν αναγνωριζω πια τον εαυτο μου!Τι στο καλο μου συμβαινει?"Τον ρωτησα παρακλητικα.Καποιος επρεπε να μου δωσει μια απαντηση.Αυτο το συναισθημα φωλιαζε μεσα μου για πρωτη φορα.Οσο πονο κι αν μου προκαλουσε ηταν σαν τα ναρκωτικα.Ξερεις οτι θα σου παρουν τη ζωη αλλα συνεχιζεις να περπατας μεσα στα σκοτεινα τους μονοπατια.
"Απλα ειναι η μονη που σου αντιστεκεται και ολο αυτο το κυνηγι ειναι ενδιαφερον για σενα...Θελεις ν αρπαξεις αυτο που δεν εχεις!"
"Τοσο απλο?"
"Ναι!τοσο απλο!Αλλα για κοιτα πως γυριζει η ζωη...Καποτε ειχες οποια ηθελες!"
"Τα δεδομενα αλλαζουν...Εμεις οι ιδιοι αλλαζουμε!"
"Εσυ αλλαζεις Αλεξ....Με τρομαζεις!"
Γελασα χαμηλοφωνα και χτυπησα απαλα τον ωμο του.Ενιωθα πως ειχε φυγει ενα βαρος απο πανω μου.Δεν αντεχα αλλο να κραταω μεσα μου αυτο το αρρωστημενο συναισθημα.Τουλαχιστον ειχα μοιραστει με καποιον αυτο το...λαθος!ναι!Ετσι θα το χαρακτηριζα...

Επιστροφή στην κορυφή Go down
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Κυρ Sep 19, 2010 3:42 pm

4ο ΚΕΦΑΛΑΙΟ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ POV
ΘΩΛΗ ΜΑΤΙΑ
Το μυαλο μου ειχε φυγει απο την παγιδα συναισθηματων που ειχε στησει αθελα της εκεινη.Ειχαν περασει εξι ολοκληρες μερες απο τοτε που την ειδα για τελευταια φορα και επιτελους ειχα αρχισει να ξεθαβω τον εαυτο μου που ειχε θαυτει!Διασκεδαζα και περνουσα ομορφα με τους φιλους μου...Απελευθερωμενος απο την φυλακη που ειχα κλεισει τον εαυτο μου.Η ρουτινα της καθημερινοτητας με κουραζε αλλα τπυλαχιστον ηξερα πως αισθανομουν καλα μεσα μου.Το βραδυ θα πηγαιναμε σε μια συναυλια με τον Κωστα και τον Τζον που περιμεναμε εδω και αρκετο καιρο.
Προχωρουσα στον φαρδυ διαδρομο που οδηγουσε στον κειτωνα της Ερρικας.Μου ζητουσε περισσοτερα απ'οτι μπορουσα να της προσφερω.Δεν ηταν η καταληλλη χρονικη στιγμη να μπω μεσα σε μια σχεση.Ν'αφεθω ολοκληρωτικα σε μια κοπελα...Της το ειχα ξεκαθαρισει και πιστευα πως ειχε καταλαβει.
Ανοιξα την πορτα της και την ειδα ξαπλωμενη νοχελικα στο κρεβατι της με σκουρα κοκκινα εσωρουχα κοιταζοντας μ'ενα χειμμαρωδη ποθο και προσμονη.Στο ραδιοφωνο ακουγονταν σε χαμηλη ενταση σαν ψηθυρος ενα τραγουδι που ταιριαζει στο κλημα που ειχε δημιουργησει.

Ανταποκριθηκα στο καλεσμα του κορμιου της αφηνοντας με να παρασυρθω απο το παθος....

*********************************************************************************
H συναβλια ητανε μαγικη.Ο ρυθμος της μουσικης με ειχε κατακλησει παρεα με τη ζαλη απο της μπυρες.Ο ρυθμος της ηλεκτρονικης μουσικης ακομα παλονταν μεσα μου φερνοντας ενα κυμα υπερεντασεις.Κρατουσα τους ωμους του Κωστη και του Τζον περπατωντας στον αυλιο χωρο καθως κατευθηνομασταν στο κτηριο οπου βρισκονταν οι κειτωνες μας.
"Ε!Παιδια προχωρηστε εσεις κι εγω θ ανευω αργοτερα!"Τους ειπα στ αγγλικα για να με κατααβει ο Τζον
"Ρε Αλεξ που πας?"Η περιεργεια στη φωνη του Τζον ηταν ευδιακριτη
"Θελω να περπατησω λιγο"
Πηρα το γεματο λασπες απο τη βροχη μονοπατι που οδηγουσε στο μικρο ελατοδασσος.Ακυμπησα την πλατη μου στον βρεγμενο κορμο ενος δεντρου και κοιταζα το κοκκινο ολογεμο φεγγαρι που αχνοφαινονταν αναμεσα απο τα κλαδια.Ο σφυγμος της καρδιας μου ηταν γρηγορος και η αναπνοη μου ειχε επιταχυνθει....Κρυος υδρωτας ετρεχε στο μετωπο μου και τα ποδια μου ετρεμαν!το ειχα παρακανει σημερα.Καθησα στο υγρο χωμα βαζοντας τα ποδια μου αναμεσα απο τα γονατα μου προσπαθωντας να ηρεμησω.Δεν καταλαβα πως κυλησε η ωρα κι οταν κοιταξα το μαυρ ρολοι που φορουσα στον καρπο του αριστερου μου χεριου ειχε παει 4 η ωρα τα ξημερωματα.
Σηκωθηκα και κατευθηυνθηκα προς το κτηριο που βρισκοταν το δωματιο μου.Η ησυχια ηταν εκοφαντικη.Ο μονος ηχος που ακουγοταν ηταν αυτος που εβγαζαν τα βηματα μου.
Ανεβηκα αργα τις ξυλινες σκαλες και καποιος επεσε με δυναμη επανω που.Τον κρατησα για να μη χασει την ισσοροπια του....Τα σωματα μας ακουμπουσαν απαλα μεταξυ τους.Η ανασα του που μοιριζε σοκολατα χαιδευε τις ακρες του προσωπου μου.Σηκωσα αργα το βλεμμα μου για να δω ποιος ηταν...Εκεινη ειχε γυρισει....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dolores!! στις Δευ Jan 24, 2011 3:47 am, 1 φορά
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Δευ Sep 20, 2010 12:35 am

4o KEΦΑΛΑΙΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ POV

ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ
Την κρατουσα μεσα στην αγκαλια μου χωρις να μιλαει κανεις μας...Γυρω μας υπηρχε απολυτη ησυχια....Ο μονος που ξεφευγε ηταν οι γρηγορες ανασες μας.Οχι!Δε θα αφηνα αυτο το ηλιθιο συναισθημα να με παρασυρει ξανα!Εριξα αποτομα τα χερια μου στα πλαγια του σωματος μου και την κοιταξα με θυμωμενο βλεμμα."Αλλη φορα να προσεχεις οταν περπατας!"
"Η ανασα σου μυριζει αλκοολ"Μου ειπε με αηδια στη φωνη της
"Οπως θελει θα μυριζει!Δε σου πεφτει λογος!Εγω τουλαχιστον δεν κανω βολτες σε ξενα υπνοδωματια!"
"Εκεινο το βραδυ ηταν ενα λαθος!Τελειωσε...Μην το επαναφερεις!"Καθως προφεραι τις λεξεις μια-μια διεκρινα το ποθο μεσα στα ματια της...Εσκιψα στο αυτι της και της ψυθηρισα ακουμπωντας τα χειλη μου πανω στο δερμα της"Επρεπε να σου ειχα κανει περισσοτερα..."
"Γινεσαι χυδαιος!"Θυμωμενη εκφραση απλωθηκε στο ομορφο προσωπο της που εκανε τον ποθο μου για κεινη να ξανα;νεβει στην επιφανεια...
Αρχισα να φιλαω το λαιμο της περνωντας τα χειλη μου απαλα πανο απο το μεταξενιο δερμα της...Το αχνο φως του διαδρομου φωτιζε τα ομορφα χαρακτηριστικα του προσωπου της δινοντας μια νοτα αισθησιασμου.Πηρα αναμεσα απο τα χειλη μου το λοβο του αυτιου της και τοτε απο το λαιμο της ξεφυγε ενας αναστεναγμος."Γιατι θελεις να με βασανιζεις?"Η φωνη της ετρεμε οπως και το κορμι της.
"Εγω βασανιζομαι καθε λεπτο που εισαι σε αποσταση αναπνοης απο μενα....Καθε λεπτο που εισαι με τον Ακη!"Της εδωσα ενα παθιασμενο φιλι στα καλοσχηματισμανα ροζ χειλη της και περασε τα λεπτα,μακρια της δαχτυλα μεσα στις τουφες τον μαλλιων μου...Ηταν η προσωπικη μου κολαση.Καιγομουν μεσα στις φλογες της αλλα δε μπορουσα να ξεφυγω μεσα απο αυτες.Ειχα εγκλοβιστει...Το μικροσκοπικο νυχτικο που φορουσε εκανε τον πειρασμο ακομα μεγαλυτερο.Απομακρυνθηκε απο κοντα μου κρατωντας με ακομα σφηχτα και εκτοξευσε το δυναμισμο του βλεμματος της επανω μου"Μου ελειψες τοσο πολυ..."Επεσε στην αγαλια μου και τη φυλακισα μεσα στα δεσμα της."Κι εμενα μου ελειψες μικρο μου....Ειμαι εξαρτημενος απο το αρωμα σου,τα ματια σου,τα χειλη σου,τη φωνη σου..."

"Εισαι σηγουρος γι αυτο που κανεις?Εισαι σηγουρος οτι με...."Τη διεκοψα μ ενα ακομα φιλι αλλα αυτη τη φορα ηταν διαφορετικο...Γλυκο,τρυφερο...
"Σε καλυψε η απαντηση μου?"Της ειπα παιχνιδιαρικα...
Κουνησε το κεφαλι της καταφατικα και μου χαμογελασε...Ενιωσα ενα σκιρτιμα στην καρδια μου...Κατι αγνωστο για μενα...Επιασα απαλα το χερι της και την πηρα μεσα στην αγκαλια μου καθως καθησαμε στις μαρμαρινες σκαλες...Ειχε περασει τα χερια της στο πισω μερος του λαιμου μου κι εγω την κρατουσα απαλα απο τη μεση της κανοντας κυκλους με τα ακροδαχτυλα μου.
"Λοιπον δεμου ειπες...Πως περασες στην Ελλαδα?"
"Ηταν ομορφα....Ειδα τους φιλουςμου,την οικογενεια μου και...Πηγαμε με τον αδερφο σου για φαγητο..."
"Τον αδερφο μου?Πως και συνεβει αυτο?"Η περιεργεια μου μ εκαιγε...Πανταηξερα πως οι δυο τους εχουν μια ιδιετερη σχεση.Παντοτε την προστατευε σαν καποιο πολυτιμο φυλαχτο.
"Ο αδερφος σου ηρθε στο σπιτι για να δει τη μαμα και την Αγαπη...Και ημουν κι εγω εκει.Ετσι με προσκαλεσαι για φαγητο..."
"Ενδιαφερον..."
"Ζηλευεις Αλεξ?"Με ρωτησε αυταρεσκα
"Παντα ζηλευα τη συμπαθεια που ετρεφες προς τον αδερφο μου και οχι σε μενα..."
"Για σενα τρεφω αλλα συναισθηματα..."Κοκκινισε και χαμηλωσε το ματια της παιζοντας με μια τουφα απο τα καστανα μαλλια της.Μου αρεσε οταν αντιδρουσε με αυτον τον τροπο...Ηταν σαν ενα μικρο αθωο κοριτσακι...Σηκωσα το πιγουνι της με τα δαχτυλα μου ωστε μπορω να την κοιταζω.
"Σου εχω πει ποτε ποσο γλυκια γινεσαι οταν το κανεις αυτο?"
"Ε...Οχι"Δεν ειχα προλαβει ν απαντησω...Αρχισε να φιλαει τα χειλη μου χαιδευοντας το μαγουλο μου...Επειτα βυθισε τη γλωσσα της βαθια μεσα στο στομα μου...Η γευση της με πλυμμηρισε και μ εκανε να θελω περισσοτερα απ οσα θα επρεπε να ζηταω αυτη τη στιγμη....
"ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΤΩΡΑΑΑ!!!!!"Απομακρυνθηκε αποτομα απο την αγκαλια μου και σηκωσα τα ματια μου βλεποντας την αντιπριτανη να μας κοιταζει εξαγριωμενη....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dolores!! στις Δευ Jan 24, 2011 3:48 am, 1 φορά
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Δευ Sep 20, 2010 11:28 pm

AΛΕΞΑΝΔΡΟΣ POV

ΤΟ ΚΡΥΦΤΟ
Σ'ολη τη διαδρομη προς το επιβλητικο της γραφειο η Ηλεκτρα ειχε καταβεσμενο το κεφαλι με τα γλυκα σοκολατι ματια της κατευασμενα στο μαρμαρινο πατωμα.
Μπηκα με στο γραφειο της το οποιο ειχε μια διακοσμιση λες και ξετρυπωσε απο καποιο πινακα βικτωριανης εποχης.Καθησε στη μαυρη,πλεσιωμενη απο δερμα καρεκλα της κατευθυνοντας τα ματια της προς το προσωπο μου."Κυριε Αλεξανδρε περιμενω την αιτιολογια σας για το περιστατικο που συναιβει"
Καθαρισα το λαιμο και της μιλησα"Δε νομιζω να υπαρχει καποιος κανονας που να μας απαγορευει τις συναντησεις με αλλους σπουδαστες.Η κοπελα γυρισε σημερα απο την Ελλαδα και ηθελα να τη δω"
"Οχι δεν υπαρχει αλλα θα σας παρακαλουσα να ειστε λιγοτερο διαχητικος στις συνευρεσεις σας με το αλλο φυλο"Ο αυστηρος τονο στη φωνη της με προκαλουσε να παραυω τους κανονες της ευγενικης συμπεριφορας μου αλλα ηξερα πως θα δυσκολευα περισσοτερο τη θεση μου και κυριως τη θεση της Ηλεκτρας.
"Με συγχωρητε...δε θα ξαναεπαναληυθει"Το σκληρο βλεμμα της ειχε αρχισει να εξαφανιζεται και εστρεψε τα ματια της κοιταζοντας τωρα πια την Ηλεκτρα
"Δεσποινις μου θα σας παρακαλουσα την επομενη φορα να περιφερεστε πιο ευπρεπος ντυμενη σε κοινοχρηστους χωρους της σχολης"Η Ηλεκτρα την κοιταξε συνεσταλμενα καθως τα ζηγοματικα της ειχαν αποκτησει ενα ροδοκοκκινο χρωμα
"Με συγχωρητε...Δε θα ξανασυμβει κατι τετοιο"Η λεπτη φωνουλα της ετρεμε κοιτωντας μετανιωμενη την "κυρια της εξουσιας"
"Μπορειτε να πηγαινε...Κλο σας βραδυ"
Βγηκαμε απο το γραφειο της και η Ηλεκτρα ακουμπησε την πλατη της στον παγωμενο,πετρινο τοιχο.Περασα το χερι μου γυρω απο τη λεπτη μεση της κι εκεινη επιτα εκανε το ιδιο,ακουμπωντας απαλα το κεφαλι της στον ωμο μου.Γυρισα ωστε να μπορω να κοιταξω το ομορφο προσωπο της και της χαμογελασα με ναζι"Παρεπιπτοντως...Μου αρεσει πολυ αυτο που φορας"Περασα ξυστα τα χειλη μου πανω απο τον βελουδινο ωμο της και ενοιωσα ενα κυμα ανατριχιλας ν απλωνεται σ'ολο της το κορμι.Ακουλουσαν μερικα λεπτα παρατεταμενης,αβολης για μενα,σιωπης.Προσπαθησα να κλειδωσω τις λεξεις στο λαιμο μου αλλα δεν τα καταφερα...."Ο Ακης σε κανει να το αισθανεσαι αυτο?"
"Γιατι θελεις ν αλλαξεις την ατμοσφαιρα που υπαρχει μεταξυ μας?"Ενα συνοθηλευμα συναισθηματων δραπετευε απο τις φυλακες των ματιων της....Θυμος,παραπονο....Απομακρυνθηκε απο την αγκαλια μου και κοιταξε τον δρομο που θολωνε η ομηιχλη μεσα απο το μεγαλο,γυαλινο παραθυρο....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dolores!! στις Δευ Jan 24, 2011 3:50 am, 2 φορές συνολικά
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Τρι Sep 21, 2010 2:49 am

Tην πλησιασα με αργα,δειλα βηματα περνωντας τα χερια μου γυρω απο τη λιγνη της μεση ψυθηριζοντας..."Συγγνωμη μικρη μου...Ας μη χαλοσουμε αυτο το βραδυ..."
Περασε τα δαχτυλα της μεσα στα δικα και γυρισε αργα το προσωπο της κοιτωντας με παραπονο"Εσυ πας να την καταστρεψεις...Οχι εγω.Ειμαστε εδω.Μονο εσυ κι εγω!"
"Συγγνωμη...Απλα ειμαι ακομα ζαλισμενος απο το αλκοολ"Φιλησα απαλα το μαγουλο της και εκεινη εμπλεξα ακομα πιο σφηχτα τα λεπτεπιλεπτα δαχτυλα της μεσα στα δικα μου.
Μεναμε αμιλητοι,ακινητοι για περικα λεπτα καθως εγω αφηνα φιλια στο μαγουλο,το λαιμο,τον ωμο της,και καθε αναστεναγμος της εκανε τη φαντασια μου να καλπαζει σε δρομους παθους που ειχα αναγκη να περππατησω μαζι της.Μ εκεινη ομως δε θα ηταν ετσι...Ηξερα πως για μενα ηταν κατι διαφορετικο...Καποιος πρωτογνωρος χτυπος στην καρδια μου...
"Ηλεκτρα?Πρεπει να φυγουμε.Ειναι 5 τα ξημερωματα και αυριο εχω πρωι μαθημα..."Τα ομορφα πραγματα ποτε δε διαρκουνε για παντα....Καποα στιγμη πρεπει να προυμε το δρομο τηε επισροφης για τον πραγματικο κοσμο.
"Λιγο ακομα Αλεξ...Σε παρακαλω..."Το σωμα της ακουμπουσε καθε γραμμη του δικο μου και μ'εκανε να νοιωθω ακομα χυροτερα...Τριγυρνουσα αναμεσα στην κολαση και τον παραδεισο προσπαθωντας να σκεφτω με τη λιγοστη λογικη που μου ειχε απομεινει...Δε θα αντεχα για πολυ...
"Θα ειμαστε μαζι αυριο ολο το βραδυ αλλα οχι τωρα..."
"Εχεις δικιο...Καλυτερα να πηγαινουμε..."Η απογοητευση ηταν ζωγραφισμενη στο προσωπο της και ενιωθα πως ειχε βγαλει καποιο λαθος συμπερασμα...
Προσφερθηκα να να την παω στο δωματιο της κι εκεινη δεχτηκε μ'ενα μελαγχολικο χαμογελο που δεν ημουν σηγουρος απο που ειχε προελθει...Περπατησαμε αργα ο ενας διπλα στον αλλον χωρις ομως να με αγγιζει οπως πριν...Η περιεργεια φλεγοταν μεσα μου αλλα την εσβησα...Καποιες φορες την περιευαλε ενα πεπλο μυστηριου που με γοητευε θελοντας να φανερωθει μπροστα μου τι κρυβοταν πισω απο αυτο...
Στο βαθος του διαδρομου φανηκε κια ανδρικη φιγουρα...Ο Ακης....Την τραβηξα αποτομα στην εσωχη της σκαλας κλεινοντας της απαλα με το χερι μου το στομα της...Τι στο καλο εκανε τετοια ωρα?Η Ηλεκτρα με κοιταζε παραξενεμενη απο την αποτομη αντηδραση μου και καταβασα το χερι μου απο τα χειλη της ψυθηριζοντας κοντα σε αυτα..."Θα σου εξηγησω...Απλα υποσχεσου μου πως θα σαι καλο κοριτσι και δε θα μιλησεις"Με το μεσαιο δαχτυλο μου χαιδεψα το κατω χειλος της,κι εκεινη κουνησε το κεφαλι της καταφατικα...
"Μεινε εδω και μη βγαλεις αχνα...Θα ερθω σε λιγο"
"Ακη?Τι κανεις τετοια ωρα εδω?"
"Να μωρε...Πηγα να δωσω κατι δωσω κατι στον Στεφανο και τωρα παω για υπνο.Εσυ τετοια ωρα τι κανεις εξω?"
"Εεεε...Δεν ειχα υπνο και ειπα να κανω καμια βολτα"
"Α!Ξερεις...Η Ηλεκτρα γυρισε!Θα περασουμε καλα απο αυριο..."Μ'αυτο το πλευρο να κοιμασαι!Να παρει!!!!Η ζηλεια φουντωνε μεσα μου αλλα συγκρατησα τον εαυτο μου.Ηρεμησε Αλεξ...Παρε βαθιες ανασες...
"Αληθεια?Δεν ετυχε να τη δω ακομα...."Αν ηξερες πως την τελευταια ωρα ηταν στην δικη μου αγκαλια...Και αναστεναζε για μενα...Και για κανεναν αλλον!
"Μαλιστα...Α!Πως περασατε στη συναβλια?"
"Ηταν εξαισια!Οι Manu Chao ειναι γνωστοι για τις καταπληκτικες συναβλιες που δινουνε!Ιδικα οταν τραγουδησαν το El Viento το κοινο παραληρουσε!"

"Σας ζηλευω που ησασταν εκει!"Εγω στη θεση σου θα ζηλευα για
αλλο,συμαντικοτερο λογο!
"Λοιπον...Καληνυχτα Ακη...Παω για υπνο."
"Παμε μαζι προς τα εκει?Εξαλλου προς την ιδια κατευθυνση"
"Μπα...Θελω να περπατησω μονος μου...Καληνυχτα και παλι"Ενιωθα τη νευρικοτητα μου να ξεφευγει απο τον ελεγχο μου...
"Καληνυχτα!"Εφυγε και πηγα στο κοριτσι που με περιμενε καθισμενο στα στα σκαλια...
"Ωστε θα περασετε καλα αυριο..."Στο προσωπο της Ηλεκτρας απλωθηκε ενα αυταρεσκο χαμογελο...Της αρεσε να με βασανιζει...Να με οδηγει στα ορια της τρελλας...
"Ζηλευεις..."
"Οχι!"
"Ναι!"
"Δεν εχει σημασεια..."
"Για μενα εχει..."
"Μεινε με την περιεργεια..."
Την ειχα εκνευρισει....Οταν θυμωνε μαζι μου ο αισθησιασμος της αυξανονταν ακομα περισσοτερο και μαζι με αυτον το θελω του κορμιου μου...Οχι!Ειχα και καποιον εγωισμο...
Συνεχισαμε να περπαταμε για μερικα λεπτα ωσπου φτασαμε εξω απο την ξυλινη πορτα του δωματιου της.
"Καληνυχτα Αλεξ!"
"Ετσι θα φυγεις?"Την τραβηξα απο το χερι κολλωντας την επανω μου και αρχισα να τη φιλαω διοχετευοντας ολη την ακατανικητη ελξη που ενιωσα για κεινη την αποψινη νυχτα .Απομακρυνθηκα και κοιταξα το αναψοκοκκινισμενο προσωπο της χαμογελωντας αυταρεσκα...Ακουμπησα τα χειλη μου πανω στα δικα της λεγοντας της"Αυτο ηταν για να σκεφτεσαι μονο εμενα το βραδυ πριν κοιμηθεις!Καληνυχτα και...ονειρα γλυκα..."
"Καληνυχτα..."Απαντησε με την ακανονιστη ανασα της...

dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Τρι Sep 21, 2010 12:41 pm

5o KEΦΑΛΑΙΟ
ΗΛΕΚΤΡΑ POV

ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ
Το ασημενιο ρολοι πανω στο ξυλινο κομοδινο μου εδιχνε πως ηταν 6 η ωρα το πρωι...Μετα απ ολα οσα ειχαν συμβει,παρολο που ενιωθα την κουραση να παραλυει το κορμι μου δε μπορουσα να κοιμηθω.Καθομουν διπλα στο παραθυρο παρατηρωντας την χρυσαφενια ανατολη.Το τοπια ηταν σα να δραπετευσε απο καποιο καμβα ενος ταλαντουχου ζωγραφου.Το αχνο φως επεφτε πανω στα καστανα μαλλια μου δινοντας τους μια γλυκια αποχρωση...Μου φαινοταν σαν ονειρο αυτο που ειχα ζησει μερικες ωρες πριν.Δεν πιστευα ποτε πως θα μπορουσε ν αναπτυχθει μια τετοια σχεση αναμεσα σε μενα και σε κεινον.Ειχα κανει λαθος...Ειχα αφεθει ολοκληροτικα στην καρδια μου και με οδηγουσε εκεινη σε μονοπατια που δεν ειχα βαδισει ποτε αλλωτε στη ζωη μου.Κανενας αλλος οταν με αγγιζε δεν εκανε την καρδια μου να χτυπαει με αυτον τον τροπο.Δεν ηταν μονο η επιθυμια μου για το κορμι του...Ηταν κατι πιο βαθυ...Η επιθυμια μου για την ψυχη του...Μισουσα τον εαυτο μου που δεν ειχε ανταποκριθει νωριτερα στο ερωτικο καλεσμα του...Εδιωξα μακρια τις ανησυχιες μου,αφηνοντας τη σκεψη μου να ταξιδεψει στην αποψινη βραδια...Τα πρεπει ειχαν εξαφανιστει,περνοντας τη θεση τους τα δικα μου θελω και οσα ειχα πραγματικα αναγκη...Σε καθε γωνια του μυαλου μου συναντουσα το πανεμορφο προσωπο του,τα χαδια του και το τελευταιο φιλι του.Εξαιτιας αυτου του φιλιου δε μπορουσα να παρασειρθω στον κοσμο των ονειρων...Ο διχως λογικη ερωτας μου για κεινον κυλουσε στις φλεβες μου σαν κοκκινο αιμα.Αυτη τη φορα δε θα εξαφανιζομουν...θα πληρωνα το τιμημα οποιο κι σν ηταν.Ισως πονος....Ισως η καρδια μου διαλυονταν σε χιλιαδες μικρα κομματια.
Φερνοντας τα πρασινα στο χρωμα τηε ελπιδας ματια του στη σκεψη μου,ενας αναστεναγμος δραπετευσε.

Oποτε κοιτουσα τα μοναδικα,τα πιο ομορφα στον κοσμο ματια,τα δικα του,η ανασα μου σταματουσε,το σωμα μου ετρεμε κατω απο το γεματο μυστηριο βλεμμα του.
Ποιος μπορει ομως να καθορισει τα συναισθηματα του εαυτου μας?ΚΑΝΕΝΑΣ!Πολλες φορες εμεις οι ιδιοι παυουμε να εχουμε τον ελεγχο τους...Παυουμε να σκεφτομαστε μονο τις δικες μας επιθυμιες...
Το κινητο μου δονηθηκε στο πατωμα και μ'εβγαλε απο το λαβυρινθο των σκεψεων μου.Ενα λαβυρινθο που δεν ηθελα να βρω την ακρη του νηματος για να ξεφυγω...
"Νορα???"Τα ευθημα συναισθηματα που κυριαρχουσαν μεσα στην ψυχη μου ειχαν δωσει τη θεση τους στην ανησυχια.
"Σε ξυπνησα?"
"Οχι!Συμβαινει κατι?"
"Οχι,οχι μην ανησυχεις...Απλα θελω να μιλησουμε!"
"Αχ βρε Νορα...Ανησυχησα!"
"Απλα ηθελα να μιλησω στην κολλητη μου που μου εχει λειψει τοσο πολυ..."
"Μα σημερα με ειδες για τελευταια φορα!"
"Το ξερω αλλα μου λειπεις!Αν ησουν εδω μαζι θ'απολαμβαναμε τα Ελβετικα σοκολατακια που μου εφερες απο το αεροδρομειο της Ζιριχης..."Το παραπονο στη φωνη της μ'εκανε να μελαγχολησω,αλλα ηξερα πως οσα χιλιομετρα κι αν εμπαιναν αναμεσα μας δε θα σταματουσα ποτε να την αγαπαω.Ειχα ζησει τις πιο ομορφες και αξεχαστες στιγμες των εφηβικων μου χρονων μαζι της.Η νοσταλγια για κεινα τα χρονια ηταν ενα γλυκο συναισθημα που ειχε ξυπνησειι μεσα μου.
"Κι εμενα μου λειπεις πολυ.Σου υποσχομαι προς τα Χριστογεννα που θα ξανασυναντηθουμε θα γευτουμε μαζι αυτον τον πειρασμο!"
"Ποιος σου ειπε οτι θα περιμενω μεχρι τα Χριστουγεννα?Σε δυο εβδομαδες θα τριγυρναμε μαζι στα γραφικα σοκακια της Φλωρεντιας!"
"ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ???????ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!"Δεν περιμενα πως θα μου ελεγε κατι τετοιο!Ηταν υπεροχα νεα!
"Ηλεκτρα!Γιατι φωναζεις?Κοιμαμαι!"Ειχα ξυπνησει την Ελλη...
"Ελλη συγγνωμη αλλα ερχεται η Νορα...Σε δυο εβδομαδες!"
"Αληθεια?Σε συγχωρω τοτε!Εισαι δικαιολογιμενη!Δωσε χαιρετισματα!"Η Ελλη ξαναεκλεισε τα εκφραστικα ματια της και και κοιμηθηκε.
"Την ακουσε Νορακι μου!Λοιπον κλεινω...Σε λιγες ωρες εχω μαθημα"
"Ενταξη.Αλλα δε μου ειπες...Τι εκανες τετοια ωρα ξυπνια?"Πως θα δικαιολογουμουν τωρα?
"Εεεε...Δε μπορουσα να κοιμηθω"
"Να σε πιστεψω?"
"Ναι!Καλημερα γλυκια μου."
Εκλεισα το τηλεφωνο και σηκωθηκα απο το πατωμα πηγαινοντας στο απαλο,ζεστο κρεβατι μου.Τα ματια μου ηταν κοκκινα και απο κατω ειχαν σχηματιστει μαυποι κυκλοι.Εκλεισα τα ματια μου και παρασειρθηκα σ'εναν φωτινο δρομο ονειρων....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dolores!! στις Δευ Jan 24, 2011 3:52 am, 1 φορά
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Τρι Oct 12, 2010 6:18 pm

ΣΥΝΕΧΕΙΑ 5ου ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ
ΗΛΕΚΤΡΑΣ POV
Ανοιξα αργα τα ματια μου κοιταζωντας εξω απο το παραθυρο μου το σαγινευτικο γεματο μαγεια ηλιοβασιλεμα,που απλωνε στον ουρανο με ξεφρενουν χρωματισμους.Περιπλανιομουν αναμεσα στον κοσμο το ονειρων και της πραγματικοτητας.Οσα ειχαν συμβει αναμεσα σ'εμενα και σ'εκεινον ηταν αληθεια ή ολα ηταν αποκυημα της φαντασιας μου?Αποκυημα της φαντασιας μου?Οχι!ολα συναιβησαν στ αληθεια!εγω,εκεινος,το κομψο γραφειο...Ενιωθα ενα φτερουγισμα να δραπετευει και να κατακλιζει την καρδια μου και παραλληλα ενα κυμα αγχους να ερχεται με ορμη πανω στην ψυχη μου.Δε θα ημουν δειλη και αυτη τη φορα!Θα
πληρωνα το τιμημα οποιο και αν ηταν αυτο...Αν ρισκαρεις υππαρχουν καποιες πιθανοτητες να κερδισεις αν ομως οχι θα σε κυριεψουν διλληματα και αμφιβολιες...Σηκωθηκα νοχελικα απο το κρεβατι κι επειτα χτενισα τα μπερδεμενα,σοκολατι μαλλια μου.Οι μαυροι κυκλοι κατω απο τα κουρασμενα ματια μου προδιδαν την χθεσινοβραδινη περιπλανηση μου οπως και το σημαδι στην αριστερη πλευρα του λαιμου μου.επρεπε να βρω καποιον τροπο να το καλυψω.Πηγα βιαστικα προς το μπανιο,επληνα τα δοντια μου κι επειτα φορεσα ενα μαυρο τζιν παντελονι,ανοιχτο γκρι μπλουζακι που διακρινοταν επανω του αρκετα στοιχεια ρομαντισμου και ενα μαυρο μεταξοτο κασκολ...Βγηκα βιαστικααπο το δοματιο τρεχοντας προς τις σκαλες που οδηγουσαν στην αριστουργηματικη σαλα.Περπατησα αργα στον γεματο εκτηφλοτικο φως,μαρμαρινο διαδρομο που οδηγουσε στη μεγαλη σαλα.Ενιωσα τα παντα να σκοτεινιαζουν γυρω μου οταν δυο ζεστα χερια καληψαν τα ματια μου.Ακουμπησα απαλα τα δαχτυλα μου πανω στα απαλα δαχτυλα και τα χερια μου ταξιδεψαν ολο και πιο ψηλα...Τοτε μια γλυκια φωνη ψηθιρισε μελωδικα κοντα στο αυτι μου φερνοντας μαζι της αγαπημενα συναισθηματα....
"Ποιος θα ηθελες να ειναι?"
Τα επομενα λογια ξεπηδησαν χωρις σκεψη...χωρις λογικη..."Εσυ"
Κινησε τα χερια του απο τα ματια μου χαιδευοντας το ροδοκοκκινο μαγουλο μου και γυρησα ωστε να μπορω να κοιταζω τα αινιγματικα πρασινα ματια....Χαμογελασε γλυκα κι επειτα πηρε το χερι μου κατευθηνοντας με προς την εξοδο του κτηριου....
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Τρι Oct 12, 2010 10:55 pm

Βγηκαμε στο πισω μερος του κηπου οπου το εδαφος ηταν γεματο απο τα πεσμενα χρυσαφενια φυλλα.Το απαλο αερακι ανεμισε τα μαλλια μου κανοντας με να τουρτουρισω απο το φθινοπωρινο αερακι.Ο Αλεξανδρος εβγαλε την μαυρη φουτερ ζακετα του και ετηνε το χερι του για να μου την προσφερει..."Οχι Αλεξ..."
"Σε παρακαλω..."Με κοιταξε με ματια που ανευλιζαν γλυκιτητα,αθωοτητα και οπως παντα....μυστηριο.Υπηρχαν αρκετες στιγμες που θα ευχομουν να μπορουσα να δω τι πραγματικα κρυβεται πισω απο το σαγηνευτικο του βλεμμα.
"Καλα....Α!Παρεπηπτοντως....Κοιτα τι μου εκανες..."Κατεβασα το μαυρο μεταξοτο κασκολ που τυληγονταν γυρω απο το λαιμο μου διχνοντας του τις μελανιες που ειχε σχηματιστει με τα γλυκα χειλη του....
"Μμμμ...Τι θα ελεγες να σου κανω κιαλλες"Ενα πονηρο αμογελο σχηματιστηκε στο προσωπο του κοιτωντας μεσα στα ματια μου με ανυπομονησια....ια μερικα δευτερολεπτα ο χρονος ειχε παγωσει σ εκεινη την μικρη στιγμη....μια απο τις στιγμες στη ζωη σου που νιωθεις οτι αγγιζεις την τελειωτητα του δικου σου κοσμου...Χωρις να πει λεξη μ'εριξε στο υγρο απο την χθεσινοβραδινη βροχη και φιλησε τα χειλη μου με παθος.Καθε γραμμη του κορμιου του ακουμπουσε με προσοχη επανω στο δικο μου....Μετα απο καποια ακαθοριστα λεπτα ενιωσα πως ηθελε να σηκωθει...Δεν τον αφησα....Τον φυλακισα στα δεσμα της αγκαλιας μου κι εκεινος γυρισε και ξαφνικα βραθηκα επανω του....οταν τελειωσε το φιλι μας του χαμογελασα κι εκεινος περασε το χερι του μεσα απο τις τουφες των μαλλιων μου παιζοντας μαζι τους."Που χαθηκες εσυ σημερα?"
"Σου ελειψα?"
"Οχι..."Με μια γρηγορη κινηση σηκωθηκα απο επανω του καθως ενα σκοτεινο συνοθηλευμα συναισθηματων απλωνοταν στην καρδια μου....
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Τετ Oct 13, 2010 1:28 pm

Γυρισα την πλατη μου και με γοργα βηματα κατευθυνθηκα προς το κεντρικο κτηριο που δεσποζε επιβλητικα μπροστα στα ματια μου...Ενιωσα τη φυλακη των χεριων του να τυληγεται γυρω απο τη μεση μου και ακουσα ενα γελακι να ανεβαινει στην επιφανεια...Ο θυμος μου δευτερολεπτο προς δευτερολεπτο γινοταν ολο και μεγαλυτερος..."Παντα θα φευγεις?Πλακα εκανα!Μου ελειψες...."Παραμερισε τα μαλλια μου που επευταν κυματιστα στον ωμο μου και αφησε ενα φιλι στο μαγουλο μου."Ωραια πλακα"ειπα στριφογυριζοντας τα ματια μου.
"Εμ...Θελω να σου προτεινω κατι..."Η αμηχανια στη φωνη του φανερωνε πως ηταν κατι συμαντικο.
"Τι???"Τωρα πια γυρισα και κοιταξα τα σαγηνευτικα ματια του γεματα ενταση...
"Θα ηθελες σημερα το βραδυ να βγουμε?Οι δυο μας..."
"Μμμμμ...Να σκεφτω..."Ηθελα να νιωσει οπως εγω πριν....Κατεβασε τα ματια του κοιτωντας στο μουσκεμενο,καλυμενο με χρυσαφενια φυλλα εδαφος και αναμεσα μας πλανηθηκε μια ανεκφραστη σιωπη...Αποφασισα πως ειχε ερθει η ωρα να σπασω το γυαλι της...
"Ναι...με μεγαλη μου χαρα."Καλυψα μ'ενα μικρο βημα μου την αποσταση που υπηρχε μεταξυ μας και φιλησα τα ποθητα χειλη του.
Ο ηλιος ειχε χαθει πισω απο τις παριφες των βουνων δινοντας τη θεση το στο ολογεμο,μα;ργαριταρενιο φεγγαρι....
"Μικρο παμε μεσα?"Ακουστηκε ο ηχος της υπνοτιστικης φωνης τουν καθως με κρατουσε μεσα στην ζεστη αγκαλια του.
"Ναι μεγαλο μου."
"Στις 10 η ωρα θα περασω να σε παρω!"
"Ενταξη θα ειμαι ετοιμη"
Μπλεξαμε τα δαχτυλα των χεριων μας και προχωρησαμε προς την μεγαλη γυαλινη πορτα.Κατω απο τα ακροδαχτυλα μου ο ηλεκτρισμος της επαφης τους με το δερμα του εφερε ενα κυμα γαληνης και ευτυχιας.Ενιωθα ολη η προσπαθεια της απομακρυνσης μου απο το ζεστο αγγιγνα τους ηταν γελοια,ανουσια και διχως λογικη...Πολλες φορες καποια γεγονοτα ειναι μοιραιο να μπλεχτουν με τον δρομο της ζωης μας και να την αλλαξουν... Ηρθε ξαφνικα ο αγγελος στη ζωη μου φερνοντας τα πιο ομορφα,τα πιο ξεχωριστα συναισθημα...Συναισθηματα τα οποια ξεςρω τωρα πια πως δεν υπαρχουν μονο στις σελιδες ενος βιβλιου,αλλα και στην ανιαρη καθημερινοτητα.Αποφασισα πως θ'ακολουθουσα το δρομο που οδηγουσε στην καρδια του...

dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Πεμ Oct 14, 2010 9:04 pm

6o ΚΕΦΑΛΑΙΟ
ΗΛΕΚΤΡΑΣ POV
To σκοτεινο μονοπατι που οδηγουσε στην επιβλητικη,σηδερενια πορτα γυαλιζε στα λευκα φωτα λογω των ψιχαλων που φωλιαζαν μεσα στη γη.Ενα ακατανικητο συναισθημα αγχους απλωθηκε μεσα στην καρδια μου κανοντας την κοφτη ανασα μου να σταματησει για μερικα δευτερολεπτα.Στο μυαλο μου ηρθαν τα λογια της Ελλης σαν ακτινα φωτος διχνοντας μου το σωστο δρομο."Να εισαι ο εαυτος σου!"
Ειχα αυτο επιθυμουσα,αυτο που διελυε τα σωθικα μου τα βραχερα βραδια στη μαγευτικη πολη.Γιατι δε μπορουσα να παρασυρθω στη θαλασσα της ευτυχιας μου?Γιατι το συναισθημα του φοβου σκοτεινιαζε τον ονειρικο μου κοσμο?
Ενα τρυφερο φιλι στο μαγουλο μου εδιωξε ολο το σκοταδι που κυριερχουσε γυρω μου κι εκεινο εδωσε τι θεση του στο απλετο,λαμπερο φως που ξεχυθηκε μεσα στην ψυχης μου.
"Γεια!"Η μελωδικη φωνη του και το σαγηνευτικο χαμογελο του,φανερωσαν ενα σκιρτημα βαθια στην καρδια μου.
"Γεια!"
Η ηλεκτρισμενη ατμοσφαιρα που μας περιεβαλλε ηταν οτι πιο εντονο ειχα βιωσει.....
"Παμε?Εμ...Βασικα θελω να σε παω σ'ενα συγκεκριμενο μερος το οποιο επισκεπτομαι συχνα και πιστευω θα σου αρεσει πολυ"
"Σ'εμπιστευομαι.Και...Που βρισκεται αυτο το ξεχωριστο μερος?"
"Δε σου λεω τιποτα...Ειναι εκπληξη."Το μυστηριο που απλωθηκε στη φωνη του δυναμονε την περιεργεια μου κανοντας με να νιωσω ανυπομονησια.
Δε μ'ενιαζε πως θα ηταν...Ημουν μαζι του.Ολα εχαναν τη σημασεια τους....
Επιασε το χερι μου μπλεκοντας τα λεπτα δαχτυλα του μαζι με τα δικα μου και περπατησαμε αργα προς το γραφικο κεντρο της πολης....
Οι ψιχαλες τις βροχης χαιδευαν τα σκουρα σαν μεταξυ μαλλια του,κανοντας τα να γυαλιζουν κατω απο το αχνο φως του δρομου...Ηξερα πως απο σημερα θα αλλαζαν ολα για μενα...
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Κυρ Oct 17, 2010 12:30 am

ΗΛΕΚΤΡΑΣ POV
Στεκομουν στην ακρη της γεφυρας,παρατηρωντας αποσβολωμενη την υπεροχη αρχιτεκτονικη της και τα γραφικα,μικρα μαγαζακια.Οι παχες σταγονες τις βροχης ακουγονταν σαν χειροκροτηματα καποιας συναβλιας,δινοντας στην ατμοσφαιρα μια νοτα ρομαντισμου.Τα δαχτυλα μου ηταν ακομα μπλεγμενα με το παγωμενο υγρο απο τη βροχη χερι του,βαζοντας με ακομα πιο βαθια στις σελιδες του παραμυθιου.Ηξερα πως επρεςπε να γυρισω στο δυσκολο δρομο της πραγματικοτητας αλλα δν το ηθελα.Δε μπορουσα να ξεφυγω απο τη δινη συναισθηματων στην οποια ειχα παρασειρθει.
"Λοιπον...Πως σου φαινεται?"Η φωνη του ηχησε στ αυτια μου σαν αγγελικο καλεσμα.
"Ειναι...Υπεροχα!"Αυθορμητα επεσα στην αγκαλια του,δινοντας του ενα παθιασμενο φιλι στα χειλη.
"Μου αρεσει οταν εισαι αυθορμητη!"
"Χμμμ...Τοτε να γινομαι πιο συχνα."
"Το ευχομαι...Λοιπον,τι λες να μπουμε σε αυτο εδω το εστιατοριο?ειναι το προσωπικο μου στεκι..."μου χαμογελασε γερνοντας το κεφαλι του προς τον δεξι ωμο του.Ηταν τοσο γλυκος,σαν ενα μικρο παιδακι το οποιο ηταν χαρουμενογια κατι συμαντικο.
"Ωστε προσωπικο σου..."
"Ναι.Εδω φερνω μονο οσα ατομα ειναι ξεχωριστα για μενα..."Ενιωθα την καρδια μου να φτερουγιζει ετοθμη να πεταξει μακρια απο το στηθος μου.
Μπηκαμε μεσα στο ξεχωριστα διακοσμημενο εστιατοριο και η σερβιτορα μας οδηγησε σ'ενα ομορφο ξυλινο τραπεζι διπλα στο μεγαλο παραθυρο,πισω απο το οποιο φανερωνοταν το ποταμι και τα μικρα φωτα τα οποια φωτιζαν την πανεμορφη πολη σε μια τοσο σκοτεινη και συναμα εξαισια βραδια.Η βροχη επεφτε στο τζαμι σαν διαμαντενια δακρια φτιαψνοντας διαφορα αφηρημενα σχηματα.
Ο δυνατος ηχος της σιωπης μας φανερωνε την αμηχανια που επικρατουσε αναμεσα μας.....
Θα κυλουσε αυτη η βραδια οπως την ειχα ονειρευτει?

dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Τρι Oct 19, 2010 1:09 pm

ΗΛΕΚΤΡΑΣ POV

Σ'ΑΓΑΠΩ
"Λοιπον τι θα ελεγες να παραγγηλω εγω και για τους δυο μας?"ΔΕιλα-δειλα με την ηχω της υπνοτικης φωνης του εσπασε το γυαλι της σιωπης που υψωνοταν αναμεσα μας...
"Να σ'εμπιστευτω?"Τον ρωτησα με φωνη γεματη ναζι διωχνοντας μακρια το συννεφω αμηχανιας που πλανωνταν αναμεσα μας.
"Υποσχομαι πως θα σου αρεσει...Εαν οχι τοτε...θα εχεις οτι θελεις απο μενα..."Αυτο που ηθελα ησουν εσυ...Καθοσουν απεναντι μου και μπορουσα να σε αγγιζω ελευθερα...
"Συμφωνοι...."Σηκωσε το χερι του καλωντας την ομορφη σερβιτορα να ερθει στο τραπεζι μας.
"Καλησπερα σας...Τι θα παρετε?"Μας χαρισε ενα εκθαμβοτικο χαμογελο κανοντας την αυτοπεπιθηση μου να εξαφανιστει.Ητανε πανεμορφη με χαλκινα μαλια και χρυσαφενια ματια.
"Λοιπον θα θελαμε μια σαλατα Τοσκανης και ταλιατελες με κοκκινη σαλτσα,μανιταρια,φρεσκα φυλλα βασιλικου και παρμεζανα"Ο Αλεξανδος της εδωσε τον καταλογο κι εκεινη του χαμογελασε με υπονοουμενο.Το συναισθημα της ζηλιας εισχωρησε βαθια μεσα στην καρδια μου απομακρυνοντας την καλη μου διαθεση.
"Κατι να πιειτε?"
"Δυο ποτηρια κοκκινο κρασι παρακαλω"Της εδωσε τους καταλογους και εστρεψε τα βελη του βλεμματος του προς εμενα.Επαιζα με μια τουφα των μαλλιων μου χτυπωντας παραλληλα νευρικα το χερι μου επανω στο ξυλινο τραπεζι.
"Τι επαθες?"Με ρωτησε προσπαθωντας με δυσκολια να κρυψει τα γελια του...
"Πολυ αστειο...Την ειδες πως σε κοιτουσε?"Εσειρε την καρεκλα του προς την κορυφη τουτραπεζιου φυλακιζοντας μεσα στη χουφτα του το δικο μου χερι.
"Δε μ'ενδιαφερει το πως με κοιτουσε...Με νοιαζει πως με κοιτας εσυ..."Εσκιψα προς το μερος του συναντωντας τα χειλη του.
"Το εννοεις?"
"Φυσικα καιτο εννοω...Δεν εχω ξανανιωσει ποτε παρομοια συναισθηματα για καμια αλλη"Κοιταξα μεσα στα σαγηνευτικα,πρασινα ματιαψαχνοντας για καποιο ηχνος ανηλικρινειας...Δεν υπηρχε τιποτα....
Σηκωθηκα απο την καρεκλα μου και εξαφανιστηκα μεσα στην αγκαλια του...."Σ'ευχαριστω Αλεξ"
"Για πιο πραγμα?"
"Που με κανεις να νιωθω τοσο ομορφα"Οι λεξεις ξεγλυστρησαν μεσα απο τα χειλη μου.Τα τειχη της λογικης ειχαν γκρεμιστει...Μερικες φορες ειναι αναγκαιοτητα των ανθρωπων να διωχνου μακρια τη λογικη....Ν αφηνουν το συναισθημα να τους συνεπερνει στην αγκαλια του βοηθωντας τους να διαβαινουν νεα μονοπατια.Τ'ακροδαχτυλα του αγγιζαν απαλα τα πλευρα μου κανοντας με να νιωσω τηνανατριχιλα κατω απο το αγγιγμα του.Σηκωθηκα απροθυμα επιστρεφοντας στη θεση μου...
"Να γινεσαι πιο συχνα αυθορμητη..."
"Θα προσπαθησω"
Ο ηχος του μελωδικου τραγουδιου προσθεται μια ξεχωριστη πινελια ομορφων χρωματων στην ατμοσφαιρα που κυριερχουσε αναμεσα μας."Αυτο τοτραγουδι μιλαει για σενα...Ειναι εσυ...Εμεις"Ηενταση των ματιων του με υπνοτησε κλειδονωντας τις λεξεις στη φυλακη του λαιμου μου...Αυτο το τραγουδι ηταν εκεινος....Κοιτουσαμε ο ενας τον αλλον χωρις να μιλαμε...Οι λεξεις ηταν περιτες στη μαγεια τηε στιγμης...

Η σερβιτορα κατευθασε με την παραγγελεια κοιτωντας με μ'ενα βλεμμα γεματο βλοσιροτητα και υπεροπτισμο κανοντας με να νιωσω περιεργα....

Το φαγητο εηταν καταπληκτικο...Η βραδια κυλησε αρμονικα κανοντας και οι 2 μας αναδρομες στο μακρινο παρελθον.Η ερωτηση που φοβομουν τοσο πολυ ηρθε...
"Γιατι με αντιπαθουσες τοσο πολυ?"

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dolores!! στις Δευ Jan 24, 2011 3:54 am, 1 φορά
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Δευ Oct 25, 2010 1:16 pm

HΛΕΚΤΡΑΣ POV

Με κενο,ανεκφραστο βλεμμα κοιτουσα το ολοστρογγυλο ρολοι στο βυσινι τοιχο.Οι μεγαλοι,μαυροι δειχτες του κινουνταν ασυνηθιστα γοργα κανοντας το χρονο να ρεει σαν το δροσερο νερο μεσα σε κρυσταλλινο ριακι.Ξαφνικα οι σκεψεις μου πλυμμηρισαν με γνωριμα,σε γκριζο φοντο συναισθηματα.
Η γλυκια φωνη μ'εβγαλε απο τους μπερδεμενους δρομους του μυαλου μου.
"Περιμενω μια απαντηση..."Η εντονη περιεργεια στη φωνη του μ εκανε να νοιωσω ακομα πιο εγκλοβισμενη μεσα στο δικο μου λαθος.
"Εχει σημασεια?"Τα ματια μου συναντησαν το υπνοτικο του βλεμμα.Προσπαθησα να ξεφυγω απο τη δικη μου παγιδα.Το δικο μου ψεμα....Δε θα τα καταφερνα...
"¨Εχει!Ψαχνω μια απαντηση εδω και αρκετο καιρο"Η σοβαροτητα στη μελαγχολικη,ελαφρως εκνευρισμενη φωνη του,προδιδε τη δυσκολη θεση στην οποια βρισκομουν.Εγκλοβισμενη....
"Δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος...Απλα σε αντιπαθουσα..."Ψεματα...Ημουν ερωτευμενη μαζι σου...Σε ζηλευα...Ενιωθα εντονη ελξη....Οργη...
"Δε θα επιμεινω....Για την ωρα..."Τα βελη του βλεμματος του εκτοξευθηκα επανω μου ποτισμενα με υπονοουμενο....Μια αληθεια που υποβοσκε κυνδηνευε ν ανευει με ορμη στην επιφανεια....Η δικη μου αληθεια.
"Χαιρομαι...Τι μανια σ'εχει πιασει με το παρελθον?Ζησε το τωρα!"
"Δικαιολογιες....Χωρις παρελθον δεν εχουμε μελλον!!"
Ειχε δικιο....Αν δεν υπηρχε παρελθον,δε θα ειχα αντικρισει τα ματια του ποτε μου....
*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Οι καταρακτες της παγωμενης βροχης επεφταν πανω στα σωματα μας καθως μεσα σε κεινο το γραφικο πετρινο σοκακι με την πλατη μου ακουμπησμενη στο τοιχο του αναπαλεωμενου σπιτιου,κατω απο το πυκνο σκοταδι τουτης της βροχερης βραδιας,το σωμα του ακουμπησενο πανω στο δικο μου,με τα μπλεγμενα χερια μας σε δυνατες αλυσιδες,τα φιλια φανερωναν το παθος που κυριαρχουσε αναμεσα μας.Ενα παθος που με συνεπερνε στην αγκαλια του,οδηγωντας με σε πρωτογνωρα μερηΣε πρωτογνωρα εντονα συναισθηματα....
Για μια μικρη,ακαθοριστη στιγμη ανοιξα αργα τα ματια μου παρατηρωντας το λευκο ομορφο προσωπο του,λουσμενο απο τις σταλες της δυνατης βροχης.Εκλεισα τα ματια μου επιστρεφοντας στο παραδεισενιο ονειρο.Οχι....Δεν ηταν ονειρο...Ηταν η δικη μας πραγματικοτητα....

dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Τρι Oct 26, 2010 5:36 pm

7o ΚΕΦΑΛΑΙΟ
ΗΛΕΚΤΡΑΣ POV
ΤΟ ΚΡΥΦΤΟ
Ξυπνησα απο το βαθυ λυθυαργο στον οποιο ειχα παρασειρθει την προηγουμενη νυχτα.Απο τις χαραμαδες των ξυλινων παραθυροφυλλων ο θολος χρυσαφενιος ηλιος εριχνε τις λαμπερες ακτινες του επανω στο δερμα του προσωπου μου.Γυρισα κοιτωντας την Ελλη κατω απο τη βελουδινη μοβ κουβερτα της βυθισμενη στον κοσμο των δικων της ονειρων.Ηταν 8 η ωρα.Πολυ νωρις...Σηκωθικα νοχελικα απο το κρεβατι μου και κατευθυνθηκα προς το μαρμαρινο μπανιο.Επειτα απο μιση ωρα κλεισμενη σ'εκεινο το δωματιο,κατευθηνθηκα προς τον αδειο,φωτινο διαδρομο ο οποιος οδηγουσε στη μεγαλη ξυλινη σκαλα.Μεσα στις αδειες σκεψεις μου εισχωρησε η χθεσιοβραδινη κουβεντα.Εγω και η Εμμα...
Ηταν 12 τα μεσανυχτα.Ο ψυχρος αερας του Οκτωβριανου βαδιου μου προκαλεσε ενα ψυχρο αναρηγισμα καθως επεστρεφα απο το μικρο απομακρησμενο δασσακι.Καθε μερα την ιδια ωρα μονο για μερικες μικρες στιγμες ευτυχιας....Εγω κι εκεινος απομονωμενοι στη δικη μας πραγματικοτητα...
Ανοιξα την πορτα του δοματιου μου βλεποντας την Εμμα να αγναντευει εξω απο το παραθυρο προσηλωμενη στις δικες της σκεψεις.
"Εμμα?"
"Γεια σου Ηλεκτρα...Θελω να μιλησουμε..."Ο σοβαρος και συναμα εκνευρισμενος τονος στηβελουδινη φωνη της προμηνιε πως υπηρχε καποιο προβλημα...
"Ναι,φυσικα!Συμβαινει κατι?"
"Ξερω για σενα και τον Αλεξ..."Η περιεργεια στα ματια μου καθως προφερε τις λεξεις εξαφαζοταν αργα-αργα κι εδωσε τη θεση της στο ανεκφραστο βλεμμα μου.Δεν ηξερα τι να πω...Πως ν'αντιδρασω."Ηλεκτρα γιατι δεν ειπατε τιποτα?"
"Συγγνωμη...Απλα...Αυτο συμβαινει περιπου 1 εβδομαδα και δεν εχω ιδεα τι ακριβως εχουμε εκεινος κι εγω...Μην πεις πουθενα τιποτα σε παρακαλω!Αλλα εσυ πως το ξερεις?"
"Ολοι το υποπτευονται πως κατι συμβαινει μεταξυ σας...Απλα εγω ετυχε να σας δω...."
"Ολοι?!Ω θεε μου!Πως το υποπτευονται?Που μας ειδες?"Η αγωνια και οι τυψεις δημιουργασαν μια εντονη πιεση μεσα μου νιωθοντας εγκλοβισμενη.Η Εμμα με πλησιασε κι επειτα με φιλησε τρυφερα στο μαγουλο.
"Λοιπον....Καταρχην το ξερει και ο Νικος.Σας ειδαμε μαζι στο δασσακι σε ιδιετερες στιγμες.Στους αλλους προσπαθουμε να σας καλυψουμε αλλα κι εσεις βρε παιδια προδιδεστε απο τα βλεμματα που ανταλλασετε...Για την ωρα δεν το ξερει κανενας αλλος κι απο μας δεν προκειται να μαθευτει."Επεσα με δυναμη μεσα στην τρυφερη αγκαλια της.Ημουν πολυ τυχερη που υπηρχε στη ζωη μου ενας ανθρωπος σαν κι εκεινη....
Επεστρεψα πισω απο το μικρο ταξιδι μου στο χρονο συνειδητοποιωντας πως ειχα φτασει στην ψηλη,σιδερενια καγκελοπορτα της αυλης.Οι φωνες μεσα απο το επιβλητικο ξτηριο εσπασα τις λιγοστες στιγμες της σιωπης παρακεινωντας με να επιστρεψω.
Η μεγαλη τραπεζαρια τωρα πια ειχε πλημμυρισει με τη ζωντανια των συμφοιτητων μου.Μια ψηθυριστη,οικεια φωνη εσβησε τον κοσμο γυρω μου."Καλημερα..."
"Καλημερα Αλεξ..."
"Εισαι πολυ ομορφη σημερα..."Ενιωθα ξεχωριστη χαρις εκεινον....
"Ευχαριστω..."Μου χαμογελασε ακουμπωντας απαλα τα ακροδαχτυλα του επανω στο κατω χειλος μου καθως τα χειλη μας απειχαν μονο μερικα εκατοστα....
"Απορω πως το αντεχω..."Με κοιταξε για τελευταια φορα καθως εκανε ενα μικρο βημα πισω.Ακουμπησα τα δαχτυλα μου απαλα επανω στο στερνο του κι εκεινος με τραβηξε απαλα απο το χερι οδηγωντας με εξω απο την τραπεζαρια....
"Ηλεκτρα...Οχι τωρα....Λιγο αργοτερα ενταξει?"Με κοιταξε παρακλητικα δινοντας μου ενα φιλι στο μαγουλο.
"Γιατι αργοτερα?"Το παραπονο που πλεσιωνε τη φωνη μου ειχε σχεδον εξουδετερωσει τις αμυνες του,ωθωντας τον προς το λαθος...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dolores!! στις Δευ Jan 24, 2011 3:57 am, 1 φορά
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Λέων

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Δρομος της Καρδιας σου   Τρι Oct 26, 2010 7:01 pm

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ POV

Στεκομουν απεναντι της προσπαθωντας να της αντισταθω.Ηξερα πως αναπασα στιγμη μπορουσε καποιος να μας δει.Ηξερα πως επαιζα με τη φωτια και στο τελος θα καιγομουν μεσα στις φλογες της.Μερα με τη μερα τα συναισθηματα μου διναμωναν οπως η σπιθα στον ανεμο.Ποσο θα διαρκουσε?
"Φιλησε με..."Ακουμπησα τα χερια μου στη μεση της κι εσκυψα τρεμοπαιζοντας τα ματια μου καθως κοιταζα τα εκφραστικα της ματια.Εσκηψα και φιλησα απαλα το μαγουλο της εισπνεοντας το μεθυστικο της αρωμα.
"Μονο αυτο?"Παραπονεθηκε καθως γκρεμιζε το τοιχος της λογικης....
"Με φερνεις σε δυσκολη θεση..."Απομακρυνθηκα κοιτωντας την παρακλητικα...Μονο εκεινη μπορουσε να με απομακρυνει απο την κολαση που βυθιζομουν.
"Συγγνωμη...Απλα βαρεθηκα να κρυβομαι!"Εφυγε βιαστηκα καθως ειδε την Εμμα να κατευθηνεται προς την τραπεζαρια...Εβγαλα απο την τσεπη μου το κινητο μου πληκτρολογωντας ενα μηνυμα προς εκεινη...Το εσβησα σχεδον αμεσως μετανιωνοντας γι αυτο που θα ελεγα...
"Αλεξ?Που ταξιδευεις?"Ο Νικος διεκοψε τη σκεψη μου καθως βρισκοταν σ ενα μεγαλο διλλημα...
"Στην Ηλεκτρα."Ομολογησα διχως φραγμο.
"Σαν τι σκεφτεσαι?"
"Βασικα ειναι εκνευρισμενη μαζι μου."Εκατσα στο μαρμαρινο πατωμα κοιταζοντας το κινητο μου.
"Τι της εκανες?"
"Ηθελε να τη φιλησω κι εγω της ειπα οχι εδω για να μη μας δουν...Ειπε πως βαρεθηκε αυτο το κρυφτο...Εφυγε"Ενας αναστεναγμος ξεγλυστησε απο τα σωθικα μου φανερωνοντας στον εαυτο μου πως εκεινη ηταν κατι το ξεχωριστο για μενα οσο κι αν απεφευγα να το παραδεχτω στον εαυτο μου.
"Εχει δικιο Αλεξ...Ποιο το νοημα?"
"Η Ερρικα και ο Ακης!"
"Ειναι κι αυτοι...Βασικα πρεπει να υο ξεκαθαρισετε ολο αυτο..."Ειχε δικιο.Επρεπε να συζητησουμε εγω και η Ηλεκτρα...Να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα.
"Ρε συ εχω και την Ερρικα που ολη μερα ασχοληται μαζι μου.Α!Να σε ρωτησω...Ξερεις αν εχει συμβει τιποτα μεταξυ του Ακη κλαι της Ηλεκτρας?"
"Απ'οσο ξερω οχι."Χαμογελασα αυταρασκεκα νιωθοντας πιο ηρεμος.Αρρωσταινα στη σκερψη οτι μπορει να την ειχε αγγιξει.
"Α!Αυριο εχει παρτυ ρε συ.Θα παμε?"
"Εννοηται!Θα ειναι ολοι εκει."
"Η Ηλεκτρα?"
"Την εχεις πατησει!Ναι θα ειναι!"Προσπαθουσα να πεισω τον εαυτο μου πως δεν ειχε συμβει.Δεν ηξερα αν ειχε συμβει.Το μονο που ηξερα ηταν πως ημουν πλημμυρισμενος απο πρωτογνωρα συναισθηματα.Σηκωθηκα απο το πατωμα και προχωρησα προς την τραπεζαρια με το Νικο.Ολοι ειχαν μαζευτει στο συνηθισμενο τραπεζι και μιλουσαν για το αυριανο παρτy γεματοι ανυπομπνησια.Αναμεσα τους βρισκοταν κι εκεινη.Διπλα της υπηρχε μια κενη θεση κι ετσι πηγα να καθησω διπλα της.Γυρισε αργα το κεφαλι της ωστε να μπορει να με κοιταξει.Οι λεξεις ειχαν κλειδωθει στο λαιμο της αλλα τα ματια της ελεγα οσα δε μπορουσε να πει με τη γλυκια φωνη της.
Η Ερρικα την κοιταξε καχυποπτα μιλωντας της με αγενεια."Ηλεκτρα ηρθε ο Αλεξανδρος!Δε θα τον χαιρετησεις?"
"Ερρικα γιατι ασχολησαι μαζι μου ολη την ωρα?"Της απαντησε αποτομα δημιουργωντας ακομα μεγαλυτερη ενταση στην ατμοσφαιρα.
"Εγω?Απλα σου λεω πως ηρθε ο Αλεξανδρος με τον οποιο θα χωρευω αυριο ολο το βραδυ."Η Ηλεκτρα με κοιταξε αηδιασμενη και σηκωθηκε απο το τραπεζι βγαινοντας εξω.
Μη μπορωντας να της εξηγησω κοιταξα εξαγριωμενος την Ερρικα."Εμεις οι δυο θα μιλησουμε τωρα!!!"

Ο Δρομος της Καρδιας σου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward ::  :: -