ΦόρουμΠόρταλΗμερολόγιοΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΣύνδεσηΕγγραφή
Πρόσφατα Θέματα
» Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου
Σήμερα στις 12:35 am από nicky_cullen

» Vampire Diaries - TV Series
Χθες στις 3:06 pm από Dalia

» Maps To The Stars (2014)
Τρι Apr 22, 2014 8:03 pm από Vanina

» The Mortal Instruments
Τρι Apr 22, 2014 4:45 pm από evi

» Ο κακός μου ο καιρός κι ο άσχημος
Κυρ Apr 20, 2014 7:57 pm από xrysanthi

» Zathura: A Space Adventure (2005)
Σαβ Apr 19, 2014 1:53 pm από Vanina

» URSULA LE GUIN – The Earthsea Quartet
Παρ Apr 18, 2014 10:59 pm από ΕΡΗ

» The Rover (2014)
Πεμ Apr 17, 2014 7:13 pm από EliRose

» Clouds of Sils Maria (2014)
Πεμ Apr 17, 2014 6:33 pm από Vanina

» American Ultra (2015)
Τετ Apr 16, 2014 2:24 am από Vanina

Απρίλιος 2014
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Quote of the Week
"Shut up, Jacob. Oops, I’m sorry – I mean, shut up, most high Alpha." 
Leah Clearwater, Breaking Dawn
Share | 

Περι βιβλίων ο λόγος...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down 
Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nasiatheslayer
The Denali Princess
The Denali Princess

Female Υδροχόος
Τόπος: Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων: 4477
Registration date: 03/12/2008

Forks Student Profile
Team: Denalis Denalis
Special ability Special ability: Mental electrical current

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Σαβ Μαϊος 09, 2009 10:59 pm

Δεν νομίζω να υπάρχει άτομο που να μην λατρεύει την Άλις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Go down
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.youtube.com/user/nasiatheslayer0
!~Twilighter~!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Καρκίνος
Τόπος: εδώ εκεί, παραπέρα...
Αριθμός μηνυμάτων: 1162
Registration date: 22/04/2009

Forks Student Profile
Team: Egyptians Egyptians
Special ability Special ability: See Through Lies

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Πεμ Sep 03, 2009 12:56 am

Χμμμ.. ενδιαφέρον topic.. Είδες, Αννα..? Αν κάνεις μια περιήγηση στα topic του αγαπημένου σου forum, πάντα βρίσκεις κάτι που να σου κινήσει την προσοχή.. lol!

Λοιπόν, λοιπόν.. Αρκετά με τους προλόγους.. Ας περάσουμε στο κυρίως θέμα..

1. To πρώτο βιβλίο που διάβασα: Χμμ.. Πρέπει να ήταν το ''Η μωβ ομπρέλα'' της Αλκης Ζέη ή το ''Το ψέμα'', της Ζωρζ Σαρή (καταπληκτικό βιβλίο..)

2. To βιβλίο που διάβασα τελευταία: Αν εξαιρέσετε το ότι διαβάζω το BD και την Εκλειψη για ΑΚΟΜΗ μία φορά, το τελευταίο βιβλίο που διάβασα ήταν το ''Ο Χάρυ Πότερ και ο Ημίαιμος Πρίγκιψ''..

3. Το βιβλίο που διαβάζω τώρα: Βασικά, δεν είναι βιβλίο, αλλά ένα Twilight fanfic που λέγεται ''The search for myself''.. Thanks, Νάσια..!!

4. Αγαπημένα βιβλία: Twilight saga (φυσικά..!), Ο μεγάλος περίπατος του Πέτρου, Ανεμοδαρμένα Υψη, Σ' ευχαριστώ για τις αναμνήσεις, Ο Χάρυ Πότερ και ο Ημίαι ος Πρίγκιψ, Η μωβ ομπρέλα (το οποίο βιβλίο έχω διαβάσει 8 φορές..!), Το ψέμα, Η Κωνσταντίνα και οι αράχνες της, Τα χρόνια τρέχοντας (Τρικαλινή συγγραφέας, εμ τι τώρα..? giggle ) κ.ά. πολλά..

5. Βιβλία που μετανιώνω που διάβασα: Κανένα, γτ αν δεν μ αρέσει ένα βιβλίο από την αρχή, το παρατάω..

6. Βιβλία που άφησα στη μέση (λόγω βαρεμάρας): ''Ενα παιδί μετράει τ' άστρα (Μενέλαος Λουντέμης).. Βασικά, αν το διάβαζα τώρα, θα το καταλάβαινα, αλλά όταν το άρχισα (και ούτε το 1ο κεφάλαιο δεν τελείωσα..) ήμουν έκτη δημοτικού και δεν κατάλαβα τίποτα.. Οπως επίσης και το ''Εραγκον''.. Το βαρέθηκα, επειδή είχα δει την ταινία.. Neutral

7. Βιβλία που τελείωσα γρήγορα: ''Λίζα + Γιούλιαν = <3''.. Χεχε.. Αυτό το βιβλίο το είχε δανειστεί η ξαδέρφη μου από την βιβλιοθήκη της πόλης της και το τελείωσα σε μία μέρα, γτ θα έφευγα την επομένη.. giggle

8. Βιβλία που μου πήραν καιρό:
Breaking Dawn.. Το πήρα σε περίοδο εξετάσεων στ αγγλικά, και το τελείωσα σε μιάμιση βδομάδα..!! Οπως επίδης και πολλά άλλα, πριν πάρω την saga..!! Wink

9. Με τι κριτήρια διαλέγεις βιβλία;
Με βάση την περίληψη.. Αν μου αρέσει η περίληψη, μου κινήσει το ενδιαφέρον, θα το πάρω.. Επίσης μ αρέσει ένα βιβλίο από το θέμα.. Ειδικά αν έχει να κάνει με θέματα όπως φιλία, σχέσεις κλπ..

10. Έχεις δοκιμάσει να γράψεις ποτέ βιβλίο; Τώρα είμαι στο θέμα μου.. Λοιπόν.. Ναι..! Και έχω φτάσει στη μέση του 12ου κεφαλαίου.. Ευελπιστώ να το τελειώσω και μακάρι να το εκδώσω κάποτε.. lol!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
evi
The Volturi
The Volturi

Female Ιχθύς
Τόπος: Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων: 59719
Registration date: 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Τρι Nov 17, 2009 8:13 pm

Λοιπον....

. To πρώτο βιβλίο που διάβασα:Δεν μου ρχεται αλλο απο τον Χαρι Ποτερ και η Φιλοσοφικη Λίθος.Πανε πολλα χρονια απο τοτε....

To βιβλίο που διάβασα τελευταία:Οι πολεμοι μεσα στον καθρευτη....Πραγματικα μοναδικο.....

Αγαπημένα βιβλία:Twiligtht Saga ολα τα Harry Potter η τριλογια της Στραβακαντζα Λιγο πριν πεθανω Οχτω Φωτια Αγωνες Πεινας Οι θεοι πεθαναν στην Ρωμη Το σωμα και πολλα αλλα

Βιβλία που άφησα στη μέση (λόγω βαρεμάρας):Το ημερολογιο ενος μαγου...Το μοναδικο του Κοελο που δεν αντεξα....

Βιβλία που τελείωσα γρήγορα: Ολα του Λυκοφωτοςι οι Κληροι του Θανατου Χαρταετοι της νυχτας Πεταλουδα στον ωμο και πολλα αλλα....Οτι ειναι καλο τελειωνει γρηγορα....

Βιβλία που μου πήραν καιρό:Οι παλιες αγαπες πανε στον παραδεισο....

Με τι κριτήρια διαλέγεις βιβλία;Απο την περιληψη συνηθως....

Έχεις δοκιμάσει να γράψεις ποτέ βιβλίο;Ναι τα προσχεδια εχουν τελειωσει....και σιγα σιγα προχωραει.....

Evil has never looked so good...

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
Nemesis Of Bellin
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Sagittarius
Τόπος: Night Castle
Αριθμός μηνυμάτων: 3549
Registration date: 09/08/2009

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: Controling the Elements

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Τρι Nov 17, 2009 8:45 pm

να μαι και εγω λοιπον:

το πρωτο βιβλιο που διαβασα: δεν θυμαμαι πολυ καλα αλλα νομιζω οτι ηταν το χαρι ποτερ 3

το βιβλιο που διαβσα τελευταια: ειναι το υπερηφανια και προκαταληψη πολυ καλο βιβλιο που σε μεταφερει σε αλλη εποχη

το βιβλιο που διαβαζω τωρα: θα ξεκινησω το χαμενο συμβολο του dan brown

αγαπημενα βιβλια:
α καλα μπορω να σου κανω ολοκληρο καταλογο πρωτα απο ολα twilight saga μετα εραγκον πρωτοτοκος και μπρισινγκρ μετα τα βιβλια του dan brown μετα το οχτω και η φλογα μετα τα χαρι ποτερ και αλλα πολλα

βιβλια που μετανιωνω που διαβασα:
το codex πιο βαρετο βιβλιο δεν υπαρχει\

βιβλια που αφησα στην μεση λογω βαρεμαρας: κανενα αν αρχισω ενα θα το τελειωσω

βιβλια που τελειωσα γρηγορα: τα περισσοτερα βιβλια που διαβαζω τα τελειωνω γρηγορα με πιανει μανια

βιβλια που μου πηραν καιρο
: το codex και το χομπιτ

με τι κρητηρια διαλεγεις βιβλια: συνηθως διαλεγω βιβλια επιστημονικης φαντασιας μ αρεσουν περισσοτερο

εχεις δοκιμασει να γραψεις ποτε βιβλιο: η αληθεια ειναι οτι συνηθως γραφει η αδερφη μου (που τα λατρευω) αλλα ξεκινησα και εγω ενα αυτο το καιρο
patrick
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Ζυγός
Τόπος: αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων: 1264
Registration date: 24/10/2009

Forks Student Profile
Team: Wolves
Special ability Special ability: Influencing emotions

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Τετ Nov 25, 2009 8:26 pm

mariza27 έγραψε:
να μαι και εγω λοιπον:

το πρωτο βιβλιο που διαβασα: δεν θυμαμαι πολυ καλα αλλα νομιζω οτι ηταν το χαρι ποτερ 3

το βιβλιο που διαβσα τελευταια: ειναι το υπερηφανια και προκαταληψη πολυ καλο βιβλιο που σε μεταφερει σε αλλη εποχη

το βιβλιο που διαβαζω τωρα: θα ξεκινησω το χαμενο συμβολο του dan brown

αγαπημενα βιβλια:
α καλα μπορω να σου κανω ολοκληρο καταλογο πρωτα απο ολα twilight saga μετα εραγκον πρωτοτοκος και μπρισινγκρ μετα τα βιβλια του dan brown μετα το οχτω και η φλογα μετα τα χαρι ποτερ και αλλα πολλα

βιβλια που μετανιωνω που διαβασα:
το codex πιο βαρετο βιβλιο δεν υπαρχει\

βιβλια που αφησα στην μεση λογω βαρεμαρας: κανενα αν αρχισω ενα θα το τελειωσω

βιβλια που τελειωσα γρηγορα: τα περισσοτερα βιβλια που διαβαζω τα τελειωνω γρηγορα με πιανει μανια

βιβλια που μου πηραν καιρο
: το codex και το χομπιτ

με τι κρητηρια διαλεγεις βιβλια: συνηθως διαλεγω βιβλια επιστημονικης φαντασιας μ αρεσουν περισσοτερο

εχεις δοκιμασει να γραψεις ποτε βιβλιο: η αληθεια ειναι οτι συνηθως γραφει η αδερφη μου (που τα λατρευω) αλλα ξεκινησα και εγω ενα αυτο το καιρο
οντως τα βιβλια της αδερφης της ειναι πολυ ωραια και ενδιαφεροντα!
T-NM-E-BD
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Σκορπιός
Τόπος: Αθανιστάν!!!!!
Αριθμός μηνυμάτων: 2267
Registration date: 03/09/2009

Forks Student Profile
Special ability Special ability: Creating Illusions

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Δευ Mar 15, 2010 12:15 pm

study study study το βιβλιο που αρχισα να διαβαζω
είναι το ΑΙΩΝΙΑ ΔΙΚΗ ΣΟΥ δεν μ αρεσει ιδιαιτερα μου φαινεται σαν κακογραμμένο
παραμύθι....αλλά είμαι σίγουρη ότι δέχτηκαν να το εκδόσουν
λόγω της επιτυχίας που είχε το Λυκόφως...ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ...κρίμα τα λεφτά
αλλά θα το κάνω δώρο αμα είναι... σιγα με τις ντομάτες... geek geek
Phantom of the Vampires
Twilight Human
Twilight Human

Άντρας Ζυγός
Τόπος: Αγλαντζιά, Λευκωσία, Κύπρος
Αριθμός μηνυμάτων: 96
Registration date: 02/11/2009

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Δευ Mar 15, 2010 2:45 pm

1. Το πρώτο βιβλίο που διάβασα: Μετρόντας βήματα.
2. Το βιβλίο που διάβασα τελευταίο: harry Potter 7
3. Το βιβλίο που διαβάζω τώρα:Percy jackson & the Olympians: The Lightning Thief
4. Αγαπημένα βιβλία: Όλα του twilight και του harry potter of cource
5. Βιβλία που μετανιώνω που διάβασα: κανένα
6. Βιβλία που άφησα στη μέση (λόγω βαρεμάρας): Έτγκαρ και Έλεν: κάτω από την πόλη
7. Βιβλία που τέλειωσα γρήγορα: του twilight και του harry potter εκτός από το 5
8. Βιβλία που μου πήραν καιρό: Harry Potter 5
9. Με τι κριτήρια διαλέγεις βιβλία; (Μου αρεσουν πολυ αυτα που περιεχουν εξωπραγματικα πραγματα και οντα, παραμυθενιους κοσμους)
10. Έχεις δοκιμάσει να γράψεις ποτέ βιβλίο; Ναι, πριν από τέσσερα χρόνια με έναν πύργο με βρικόλακα αλλά καμία σχέση με twilight, με το αίμα, τα φέρετρα και τα κλασικά.
di1996
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Σκορπιός
Τόπος: άνω ροδωνιά κι όποιος κατάλαβε ;)
Αριθμός μηνυμάτων: 1253
Registration date: 09/02/2010

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Controling the Elements

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Πεμ Mar 25, 2010 8:44 pm

το πρωτο βιβλιο που διαβασα <το σεντουκι με τισ πεντε κλειδαριεσ> (ευγενιοσ τριβιζασ), το πρωτο κανονικο βιβλιο που διαβασα <δυο παιδια πισω απο ενα τοιχοσ>
το βιβλιο που διαβασα ταιλευταιο μολισ ταιλιωσα <το χθεσ του ερωτα>
το βιβλιο που διαβαζω τωρα το βραδυ προκειται να αρχισω το <ερως, θερος, πολεμος>
αγαπημενα βιβλια twilight saga (εκτωσ μεασ σεληνησ), <δυο παιδια πισω απο ενα τοιχος>, <το λουλουδι τησ ερημου>, και αλλα πολλα...
Βιβλία που μετανιώνω που διάβασα τα δυο φεγγαρια
Βιβλία που άφησα στη μέση (λόγω βαρεμάρας) ο αλχημιστησ, το σπιτι διπλα στο ποταμι
Βιβλία που τέλειωσα γρήγορα χαραυγη, εκληψη (σε μια εβδομαδα του καλοκαιριου και τα δυο μαζι), το χθεσ του ερωτα (2 μερεσ)
Βιβλία που μου πήραν καιρό το νησι, το εκρεμεσ του φουκο (δυσκολο βιβλιαρακι χιχιχι)...
Με τι κριτήρια διαλέγεις βιβλία εξωφυλλο (αν και την εχω πατησει πολεσ φορεσ), κρητικεσ γνωστων μου, περιλιψη απισθοφυλου...
Έχεις δοκιμάσει να γράψεις ποτέ βιβλίο απαπα... δεν ειναι για μενα αυτα... μια φορα μονο και το παρατησα στον προλογο...

maritca
Twilight Human
Twilight Human

Female Δίδυμος
Τόπος: συνηθως ειμαι στον βρικολακιασμενο κοσμο μου αλλα θα με βρειτε κ στο σουρμενα σιτι κ οπως ακουω σας τακτοποιουμε το σπιτι
Αριθμός μηνυμάτων: 93
Registration date: 19/05/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: See Through Lies

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Σαβ Apr 03, 2010 6:23 pm

1. Το πρώτο βιβλίο που διάβασα: νομιζω η χιονατη
2. Το βιβλίο που διάβασα τελευταίο:Frostbite
3. Το βιβλίο που διαβάζω τώρα: Shadow Kiss
4. Αγαπημένα βιβλία: all 7 Harry Potter, twilight Saga, Vampire Academy, Frostbite, The Twilight Watch, The last Watch
5. Βιβλία που μετανιώνω που διάβασα: none
6. Βιβλία που άφησα στη μέση (λόγω βαρεμάρας): Ο Πυργος
7. Βιβλία που τέλειωσα γρήγορα: Αιωνια δικη σου, Harry potter and the half blood prince, HP and the Deathly Hallows, Frostbite, Vampire Academy last but not least H χαιντι μεγαλωνει
8. Βιβλία που μου πήραν καιρό: ειμαι γρηγορη εγω!! στη βδομαδα το χω τελειωσει το βιβλιο
9. Με τι κριτήρια διαλέγεις βιβλία; Συνηθως υποθεση
10. Έχεις δοκιμάσει να γράψεις ποτέ βιβλίο; as a matter of fact I have...
Alexia_4
New Moon Victim
New Moon Victim

Female Κριός
Τόπος: Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων: 243
Registration date: 07/12/2009

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Δευ Jul 05, 2010 12:32 pm

1. Το πρώτο βιβλίο που διάβασα: η Αχιναλεπού (παραμύθι ήταν geek )
2. Το βιβλίο που διάβασα τελευταίο: Η σύντομη δεύτερη ζωή της Μπρι Ταννερ
3. Το βιβλίο που διαβάζω τώρα : Dracula (για 2η φορά!)
4. Αγαπημένα βιβλία: Twilight Saga, Dracula, τα παραδεισένια οστά, ανεμοδαρμένα ύψη,Ρωμαίος και Ιουλιαίτα, λογική και ευαισθησία, Vampire Diaries, Vampire Academy και πολλά πολλά ακόμα!!
5. Βιβλία που μετανιώνω που διάβασα:Κανένα. Πιστεύω πως ακόμα και το πιο βαρετό βιβλίο κάτι θα σου προσφέρει στην τελική!
6. Βιβλία που άφησα στη μέση (λόγω βαρεμάρας): χμμ... όχι λόγο βαρεμάρας αλλά λόγο έλλειψης χρόνου είχα αφήσει τα ανεμοδαρμένα ύψη αλλά στην πρώτη ευκαιρία το τελείωσα.
7. Βιβλία που τέλειωσα γρήγορα : γενικά διαβάζω πολύ γρήγορα
8. Βιβλία που μου πήραν καιρό: Η χαραυγή.αισθανόμουν ότι το τέλος έφτανε και έκανα ότι μπορούσα για να κρατήσει περισσότερο... Τα 2 τελευταία κεφάλαια δεν τα διάβασα για σχεδόν ένα μήνα επίτηδες. Sad
9. Με τι κριτήρια διαλέγεις βιβλία : με την περίληψη, κριτικές και κυρίως προτάσεις φίλων.
10. Έχεις δοκιμάσει να γράψεις ποτέ βιβλίο: Κυρίως μικρές ιστορίες αλλά γενικά το παλεύω.
$ofi@ + Edward
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Κριός
Τόπος: Σε ενα διαμερισμα με τον ROBERT
Αριθμός μηνυμάτων: 1784
Registration date: 03/07/2010

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Δευ Jul 05, 2010 1:47 pm

1. Το πρώτο βιβλίο που διάβασα:Χάιντι.Ημουν 9 χρονων και ξετρελαθηκα.

2. Το βιβλίο που διάβασα τελευταίο: Λευκή ορχιδέα. Ενα βιβλιο της Καιτης Οικονομου.

3. Το βιβλίο που διαβάζω τώρα: Σαν παραμυθι. Μου εχουν μεινει πολυ
λιγες σελιδες.

4. Αγαπημένα βιβλία: Το τριανταφυλλο του χειμωνα(εποχης), Μπρουτζινος Καβαλαρης(εποχης) και φυσικα Twilight saga. Γενικα τρελαινομαι για βιβλια εποχης.

5. Βιβλία που μετανιώνω που διάβασα: Κρατησου απο τα ονειρα σου. Ηταν παρα πολυ βαρετο.

6. Βιβλία που άφησα στη μέση (λόγω βαρεμάρας): Κωδικας Da Vinci. Τοτε που αρχισα να το διαβαζω μου ειχε πεσει λιγο βαρυ. Ισως τωρα να μου αρεσε.

7. Βιβλία που τέλειωσα γρήγορα:Το τριανταφυλλο του χειμωνα(ενα βιβλιο 925 σελιδες το τελειωσα σε 4 μερες), Μπρουτζινος Καβαλαρης(700 σελιδες σε 3 μερες) και φυσικα Twilight saga (το καθε βιβλιο σε 3 μερες τω τελειωνα).

8. Βιβλία που μου πήραν καιρό: ERAGON. Εκανα να το διαβασω ενα μηνα γιατι βαριομουν και ενδιαμεσα διαβαζα και αλλα βιβλια.

9. Με τι κριτήρια διαλέγεις βιβλία; Με βαση την περιληψη και φυσικα τις καλες κριτικες και αν μου το προτυνει καποιος. ΑΑ και προτυμο τα βιβλια εποχης.

10. Έχεις δοκιμάσει να γράψεις ποτέ βιβλίο; Οταν ειμουν 8 χρονων ο μπαμπας μου επλαθε ιστοριες και μου τις ελεγε και τοτε αποφασισα να γραψω μια παιδικη ιστορια και να ζωγραφισω κιολας. Το βιβλιο λεγοταν " Ο Γιαννης και το φαντασματακι"
Mrs.Christina
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Αιγόκερως
Τόπος: Στον κόσμο των βιβλίων και της συγγραφής!!!
Αριθμός μηνυμάτων: 1682
Registration date: 02/12/2009

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Δευ Jul 05, 2010 2:11 pm

1. Το πρώτο βιβλίο που διάβασα:Ο μεγάλος περίπατος του Πέτρου της Άλκης Ζέη.Το διάβασα στα 11.Μέχρι τότε μισούσα τα βιβλία και μόλις το διάβασα, κάθε μέρα από τότε, διαβάζω κι ένα καινούριο βιβλίο!!!

2. Το βιβλίο που διάβασα τελευταίο: Γαλάζια Σελήνη της Άλισον Νόελ.(Παιδιά μ'άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος που γράφει και το στόρι της!Βέβαια Στέφενι Μέγιερ δεν είναι αλλά περνάει ευχάριστα ο χρόνος...

3. Το βιβλίο που διαβάζω τώρα: Είμαι λίγο τρελάρα, αλλά διαβάζω τέσσερα βιβλία ταυτόχρονα! lol! Το Σώμα της Στέφενι Μέγιερ(Υπέροχο!!! ), το Άγγελοι της Λόρεν Κέιτ, το Έμιλι της Σύνθια Χάρροντ-Ήγκλς(Το προτείνω ανεπιφύλαχτα!!! ) και το Τζέην Έυρ της Σάρλοτ Μπροντέ.

4. Αγαπημένα βιβλία: Οκ...Μην με βρίσετε...Είναι άπειρα...Πάμε!Η σειρά του Λυκόφωτος, Έμιλι(βλ.πάνω),Αιώνια Δική σου και Γαλάζια Σελήνη της Άλισον Νόελ, όλα της Σάρλοτ και Έμιλυ Μπροντέ, όλα της Τζέην Ώστεν, Ε.Π της Ζώρζ Σαρή,Το Σώμα,Ντεζιρέ,Όλα τα Χάρι Πόττερ,Το Νησί της Βικτώρια Χίσλοπ,Υ.Γ Σ'αγαπώ και άλλα πολλά στα ελληνικά.Πάμε στα Αγγλικά!Τhe Notebook by Nicholas Sparks,A Walk to remember(Nicholas S.) και γενικά όλα του Nicholas, Gone With The Wind και άλλα πολλά!!!

5. Βιβλία που μετανιώνω που διάβασα: Κανένα!Πιστεύω πως όλα τα βιβλία έχουν κάτι να μας πουν και να μας μάθουν...

6. Βιβλία που άφησα στη μέση (λόγω βαρεμάρας): Κανένα!

7. Βιβλία που τέλειωσα γρήγορα:Βασικά, μπορώ να τελειώσω όλα τα βιβλία ακόμα και 2 μαζί σε μία μέρα!!!

8. Βιβλία που μου πήραν καιρό: Το περισσότερο που μου πήρε ήταν το Gone With The Wind, 7μιση μέρες!!!

9. Με τι κριτήρια διαλέγεις βιβλία;Αν έχει ρομαντισμό σίγουρα θα το πάρω...Τώρα από κει και πέρα βάση περίληψης και συγγραφέα!

10. Έχεις δοκιμάσει να γράψεις ποτέ βιβλίο; Ναι!Έχω αρχίσει ήδη 3 ιστορίες και θα προσπαθήσω να εκδόσω την μία!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.christianemarie.blogspot.com/
$ofi@ + Edward
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Κριός
Τόπος: Σε ενα διαμερισμα με τον ROBERT
Αριθμός μηνυμάτων: 1784
Registration date: 03/07/2010

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Δευ Jul 05, 2010 2:18 pm

Mrs.Christina έγραψε:
1. Το πρώτο βιβλίο που διάβασα:Ο μεγάλος περίπατος του Πέτρου της Άλκης Ζέη.Το διάβασα στα 11.Μέχρι τότε μισούσα τα βιβλία και μόλις το διάβασα, κάθε μέρα από τότε, διαβάζω κι ένα καινούριο βιβλίο!!!

2. Το βιβλίο που διάβασα τελευταίο: Γαλάζια Σελήνη της Άλισον Νόελ.(Παιδιά μ'άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος που γράφει και το στόρι της!Βέβαια Στέφενι Μέγιερ δεν είναι αλλά περνάει ευχάριστα ο χρόνος...

3. Το βιβλίο που διαβάζω τώρα: Είμαι λίγο τρελάρα, αλλά διαβάζω τέσσερα βιβλία ταυτόχρονα! lol! Το Σώμα της Στέφενι Μέγιερ(Υπέροχο!!! ), το Άγγελοι της Λόρεν Κέιτ, το Έμιλι της Σύνθια Χάρροντ-Ήγκλς(Το προτείνω ανεπιφύλαχτα!!! ) και το Τζέην Έυρ της Σάρλοτ Μπροντέ.

4. Αγαπημένα βιβλία: Οκ...Μην με βρίσετε...Είναι άπειρα...Πάμε!Η σειρά του Λυκόφωτος, Έμιλι(βλ.πάνω),Αιώνια Δική σου και Γαλάζια Σελήνη της Άλισον Νόελ, όλα της Σάρλοτ και Έμιλυ Μπροντέ, όλα της Τζέην Ώστεν, Ε.Π της Ζώρζ Σαρή,Το Σώμα,Ντεζιρέ,Όλα τα Χάρι Πόττερ,Το Νησί της Βικτώρια Χίσλοπ,Υ.Γ Σ'αγαπώ και άλλα πολλά στα ελληνικά.Πάμε στα Αγγλικά!Τhe Notebook by Nicholas Sparks,A Walk to remember(Nicholas S.) και γενικά όλα του Nicholas, Gone With The Wind και άλλα πολλά!!!

5. Βιβλία που μετανιώνω που διάβασα: Κανένα!Πιστεύω πως όλα τα βιβλία έχουν κάτι να μας πουν και να μας μάθουν...

6. Βιβλία που άφησα στη μέση (λόγω βαρεμάρας): Κανένα!

7. Βιβλία που τέλειωσα γρήγορα:Βασικά, μπορώ να τελειώσω όλα τα βιβλία ακόμα και 2 μαζί σε μία μέρα!!!

8. Βιβλία που μου πήραν καιρό: Το περισσότερο που μου πήρε ήταν το Gone With The Wind, 7μιση μέρες!!!

9. Με τι κριτήρια διαλέγεις βιβλία;Αν έχει ρομαντισμό σίγουρα θα το πάρω...Τώρα από κει και πέρα βάση περίληψης και συγγραφέα!

10. Έχεις δοκιμάσει να γράψεις ποτέ βιβλίο; Ναι!Έχω αρχίσει ήδη 3 ιστορίες και θα προσπαθήσω να εκδόσω την μία!!!

σορυ αν ειμαι εκτος τοπικ αλλα το βιβλιο εμιλι ειναι απο τις εκδοσεις Ωκεανιδα. Αν ναι εκει δουλευει ο πατερας μου κα το εχω διαβασει και εγω
BELLA MARIE
Charlie's Daughter
Charlie's Daughter

Female Λέων
Τόπος: Thessalonike
Αριθμός μηνυμάτων: 17564
Registration date: 26/02/2009

Forks Student Profile
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Δευ Jul 05, 2010 3:04 pm

1. Το πρώτο βιβλίο που διάβασα: το καπλανι της βιτρινας και tom sawyer..τα αρχισα μαζι στην δευτερα δημοτικου...
2. Το βιβλίο που διάβασα τελευταίο: μμμ...αυτο θελει σκεψη....νομιζω διαβασα το Αθηνα ευτυχως που δεν γεννηθηκα ομορφη...
3. Το βιβλίο που διαβάζω τώρα: Τhe short second life of bree tanner!!!
4. Αγαπημένα βιβλία: Twilight Saga, Lemony Snicket Oλα σου τα μαθα μα ξεχασα μια λεξη, και πολλα πολλα πολλα πολλα αλλα!.........
5. Βιβλία που μετανιώνω που διάβασα: Κανένα. Μετανοιώνω για τα βίβλια δεν εχω διαβάσει ακομα γιατι δεν μπορω να ξεκολλησω απο την σαγκα και γενικοτερα απο τη στεφενι!! ααχχ...Μας εχει φαει η τετραλογια, το σωμα και η BREE..
6. Βιβλία που άφησα στη μέση (λόγω βαρεμάρας): Το Μαυρο νυφικο...πολυ boring και flat...
7. Βιβλία που τέλειωσα γρήγορα: το ημερολογιο μιας πριγκιπισσας -της Meg Cabott- το''ολα σου τα εμαθα μα ξεχασα μια λεξη'' -του Δ. Μπουραντα και φυσικα Λυκοφως Νεα Σεληνη και Εκλειψη!*(τα καταβροχθισα...η μαλλον αυτα καταβροχθισαν εμενα!!)
8. Βιβλία που μου πήραν καιρό: το περισσοτερο μου χρονο μου τον ''μασουλησε'' η χαραυγη 4 μερες...αλλα ηταν ενα μασουλημα! αλλο να σας το λεω και αλλο να το βλεπετε!!
9. Με τι κριτήρια διαλέγεις βιβλία; Ε...λογω προτασεων, λογω διαφημησης εξωφυλλου, και συνηθεστερα λογω προιστοριας με καποια-ο συγγραφεα.
10. Έχεις δοκιμάσει να γράψεις ποτέ βιβλίο; Βιβλιο οχι...αλλα με κατι μεταφρασεις και κατι φανφικ καταπιανομαι ναι...

http://www.youtube.com/watch?v=j2XX369Zwu0

i love edward 2
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire

Female Υδροχόος
Τόπος: N.Λεσβου
Αριθμός μηνυμάτων: 1266
Registration date: 08/04/2010

Forks Student Profile

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι βιβλίων ο λόγος...   Δευ Jul 05, 2010 4:26 pm

το πρωτο βιβλιο που διαβασα:ο χαρυ ποτερ και η φιλοσοφικη λιθος σε ηλικια περιπου 8 ετων...
το βιβλιο που διαβασα τελευταιο:εκτος απο το twilight saga που το τελειωνω και τα αρχιζω παλι το τελευταιο ηταν της ζωης και της αγαπης συμπαθητικο.....
το βιβλιο που διαβαζω τωρα:η συντομη δευτερη ζωη της μπρι τανερ
αγαπημενα βιβλια:twilight saga,η τριλογια των οτορι, σχεδον ολα τα βιβλια της λενα μαντα, το σταυροδρομι των ψυχων, ευτυχως που δεν γεννηθηκα ομορφη, ο βιολονιστας,το σωμα, το τριανταφυλλακι, οι αναμνησεις μιας γκεισας, οι εραστες της σιενα και αλλα αλλα πολλα.....
βιβλια που μετανιωνω που διαβασα:ολα ηταν τοσο μα τοσο υπεροχα(κλαιω τα λεφτα που εδωσα ειλικρινα), η κορη του παριζιανου, η βραχνη φωνη του ερωδιου,
βιβλια που αφησα στη μεση(λογω βαρεμαρας):στην ομορφια που χανεται, μια ζωη δυο ζωες,ο χορος των μυστικων
βιβλια που τελειωσα γρηγορα:twilight saga,οι εραστες της σιενα, ολα τα χαρυ ποτερ, και ολα τα αγαπημενα μου βιβλια....χιχι
βιβλια που μου πηραν καιρο:το 10 μπορει να ηταν ωραιο αλλα η γλωσσα ηταν ιδιαιτερη
με τι κρητηρια διαλεγεις βιβλια:αναλογα με την/τον συγγραφεα και με την περιληψη
εχεις δοκιμασει να γραψεις ποτε βιβλιο?ναι μια φορα με μια φιλη μου αλλα τελικα η ιστορια εμεινε στην μεση οσο για ιστοριουλες επειχηρησα πρωτη φορα για το διαγωνισμο του φορουμ....

Περι βιβλίων ο λόγος...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Bella's Library-